Aj ty sa občas pýtaš na isté veci svojich priateľov alebo rodiny? Je to síce v poriadku, ale dávaj si pozor na to, čo sa pýtaš. Toto sú rady, ktoré nám denne dávajú ľudia, no sú absolútne zlé a nikdy nám nepomôžu:

Zlá rada č.1: Musíš sa obetovať. Nie, fakt nemusíš. Ak to tebe nevyhovuje, nemáš o čom ďalej diskutovať. Aj ty máš svoj život a ak sa máš pre niekoho nasilu obetovať, naozaj to nestojí za to. Nie je to sebecké. Je to normálne.

Zlá rada č.2: V niečom nemôžeš hľadať hlbší zmysel. Niektorí ťa považujú za snílka a naivku, pretože vo všetkom musíš vidieť zmysel, nech je to akékoľvek zlé či dobré. Je nutné povedať, že ty si tá, ktorá vie predsa len najlepšie, čo od života očakáva a čo je pre ňu dobré a čo má zmysel. Niekedy sa len stačí viac počúvať.

zdroj: unsplash.com

Zlá rada č.3: Láska je sviňa. Ale nie je, to len ľudia sú. Aj to nie všetci. Nepočúvaj takéto rady. Tvoj vzťah bude taký, aký si ho urobíš a ak budeš s osobou, ktorá je normálna, bude to dávať aj zmysel. V otázkach lásky si dávaj pozor na všelijaké rady, najmä od ľudí, ktorí o vzťahoch nevedia nič.

Zlá rada č.4: Práca nie je dôležitá. Ale je. V práci sme viac ako polovicu života a ak ti bude niekto hovoriť, že je úplne zbytočné čo robíš, hlavne nech sú peniaze, nepočúvaj ho. Ak sa chceš cítiť dobre aj v práci, je na čase vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a makať na tom, aby si bola na svoju prácu hrdá.

Zlá rada č.5: Hovor „áno“ príležitostiam. Alebo skrátka kašli na to. Nemusíš na všetko hovoriť „áno“ a najmä nemusíš hovoriť každému „áno“. Premýšľaj predtým, ako sa niekomu „upíšeš“ nejakým sľubom, pretože niekedy nie je cesty späť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.