Ani znalci by asi pred pár rokmi nepovedali, že z mladej, nie príliš peknej Britky Cary Delevingne, ktorú návrhár Marc Jacobs nazval trpazlíkom, sa stane jedna z najvyhľadávanejších modeliek. Preto sme vybrali pre teba tieto štyri atypické modelky, ktoré sa vymykajú bežným ideálom krásy.

Adau Mornyang

“Ľudia mi často hovoria, že mám na ústach čokoládu. Beriem to ale s humorom,” hovorí Mornyang. Okrem toho, že pomáha obetiam znásilnenia, pomáha aj mladým dievčatám so sebavedomím. Ako sama hovorí, že nutné, aby sa ženy cítili krásne a boli na seba pyšné. Adau v detstvom so svojou rodinou z Južného Sudánu do Austrálie, kde sa neskôr stala finalistkou súťaže Miss World Australia a začala pracovat ako modelka.

OMG! WOW, just last year, before I met my mentor/coach, I was penniless, jobless and although I am a model, I was down to my last $10 and didn’t know what to do and I felt completely stuck and confused. I worked with Katinda Ndola and as a result not only did I get one job, but 2 jobs. I became more confident and gained my self-esteem back and I became more motivated and started to love and appreciate myself and my life. As a result I am now building my own AM modelling Academy and I can’t wait to see what the future holds. Click the link in my bio to Join me and others Re-invent ourselves this year.. Let’s leave our worries and troubles behind and get ready to fall in love with ourselves in 2018. Time to glow, grow, and re-invent yourselves. @katinda_ndola @katindalive @365daysofyourlegacy @bodyimageandstyle

A post shared by Adau M (@adau_themodel) on

👽💥

A post shared by Adau M (@adau_themodel) on

Tess Holliday

Opisujú ju ako modelku, ktorá rada provokuje a má veľmi kontroverznú a provokatívnu povahu. Plus-size modelka Tess Holiday je známa nielen svojimi značne kyprými tvarmi, ale taktiež svojim bojom za práva žien a predovšetkým mamičiek. Tess sa prezentuje nielen ako plus-size modelka, ale predovšetkým ako feministka. Vrámci boja za práva žien se snaží promeniť svoju obezitu v prednosť a inspirovať tým ďalšie ženy.

To thank you guys for your support over the last year I’ve partnered with @jcpenney to give away some goodies to 3 lucky people! 🎉Starting today, I will post a different item I’m giving away on my Instagram stories (hint: I’m wearing two of the items in this photo!😉) so make sure to watch my stories daily! 👀To enter my giveaway leave a comment on this photo telling me why you love shopping at #jcpenney ☺️ I will choose one winner each day, & on Wednesday I will announce the winners! Love you all, & good luck! 😘 📷 @nickhollidayco Winners announced 1/31/17. This giveaway is not sponsored, administered, or associated with Instagram. By entering, entrants confirm they are 13+ years of age, release Instagram of responsibility, and agree to Instagram’s terms of use. #ad #sephorainjcp 🚫Giveaway closed!🚫 Thanks to everyone for entering!

A post shared by Tess💥 (@tessholliday) on

To celebrate #internationalwomensday I am teaming up with the lovely ladies at @dermalogica who are hosting an event with a panel of expert female founders discussing how they changed the game and paved the way for entrepreneurial women everywhere to find their passion and follow their dreams – such an exciting campaign to be part of and so proud to be doing it for the girls on this special day for the ultimate #girlpower stand! As a powerful female wanting to make my mark and make a difference in changing the world and industry ideals, this is really important to me and something that is very close to my heart. So make sure you follow the @dermalogica IG stories this evening where I will be taking over their account and capturing all the action, live! STAY TUNED! #DermalogicaPartner #IWDLA

A post shared by Tess💥 (@tessholliday) on

Thando Hopa

Deti, ktoré sa v Afrike narodia s takzvaným albinismom neboli absenciou pigmentu, to nemajú v živote ľahké. Kvôli rozšíreným poverám často čelia únosom a šikane, a protože nezodpovedajú ideálu krásy, v reklamných kampaniach ich moc často nevidíme. Jej rodičia ju vychovávali tak, aby nemala pocit, že je odlišná. No jej spolužiaci ju kvôli inakosti začali šikanovať a správali sa k nej veľmi zle. Napriek tomu sa nevzdala, vyštudovala vysokú školu, stala sa právničkou a dnes ako modelka učí sebavedomiu aj ostatných ľudí s rovnakým problémom.

Winnie Harlow

V detstve ju prezývali zebra, v puberte chcela spáchať samovraždu, dnes je slávnou modelkou. Známa modelka Winnie Harlow, skutočným menom Chantelle Brown Young, pochádza z Kanady a trpí chorobou zvanou vitiligo a ide o autoimunitné ochorenie, ktorého hlavným znakom je depigmentácia kože. Winnie kvôli tejto odlišnosti trpela celé detstvo a pubertu, trpela depresiami a niekoľkokrát vážne premýšľala nad samovraždou. Dnes patrí medzi najznámejšie a najúspešnejšie modelky.

💛

A post shared by ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow) on

@harpersbazaarsg 😬🤗✨

A post shared by ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.