Sú ľudia, ktorí vzrušenie, strach a nebezpečie vo filmoch priam vyhľadávajú, druhí pri výbere filmu o tejto možnosti nechcú ani počuť. V tomto zozname filmov nájdete všetko od top hororov až po psychologické trilery, ktoré pôjdu v kine tento rok.

 

1. Glass

Triler od producenta a režiséra M. Night Shyamalana je ďalším pokračovaním častí Unbreakable a Split. Najväčším prekvapením ostáva, že film je produkciou spoločnosti Disney.

2. Serenity: Ticho pred búrkou

Matthew McConaughey a Anne Hathaway sa stretávajú znovu v spoločnom filme. Ticho pred búrkou vzbudzuje zvedavosť a očakávania tiež kvôli svojmu autorovi, ktorým je Steven Knight a ktorý film napísal aj natočil. Steven Knight napísal Špinu Londýna, za ktorú získal nomináciu na Oscara. V posledných rokoch potom stvoril seriálové fenomény Taboo a Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu.

3. Piercing

Americký horor od Nicolasa Pesceho je natočený podľa rovnomenného románu od Ryua Murakamiho. Je o rodinne-založenom mužovi, ktorý si plánuje zavolať spoločníčku a len diváci, ktorí to dopozerajú do konca, sa dozvedia aký nečakaný koniec môže dej nabrať.

4. Potomok

Milesova mama Sarah so znepokojením sleduje synovo nevyspytateľné a agresívne správanie. Zmieri sa s faktom,, že malého chlapca ovláda zlá, nadprirodzená sila. Musí potlačiť svoj materský inštinkt milovať a chrániť vlastné dieťa a podrobiť ho testom, aby pochopila, prečo robí tie hrozné veci.

5. Všetko najhoršie 2

Blumhouse pripravilo pokračovanie skvelej úspešnej prvej časti. Stretávame sa opäť s Tree, opäť na jej narodeniny, a znovu, a znovu. Aký je rozdiel oproti prvému dielu? Tentokrát nezachraňuje iba svoj vlastný život, ale aj život svojich priateľov.

6. The Rhythm Section

Víťaz cien Emmy, režisér známej snímky Príbeh služobnice, sa teraz dáva dohromady s Blake Lively, a natáčajú triler o žene, ktorá túži po pomste a ktorá chce nájsť vrahov svojej rodiny. Vo filme sa tiež objavia herci Sterling K. Brown a Jude Law.

7. Us

V americkom psychologickom horore sú hlavní hrdinovia prenasledovaní svojimi dvojníkmi. Manželia vezmú svoje deti do ich domu na pláži, aby spolu strávili pekný čas. Tento pokoj sa odrazu zmení na chaos na napätie, keď sa objaví pred ich domom skupina čudákov.

8. Pet Sematary

Hlavný hrdina sa s rodinou presťahoval na okraj tichého mesta, kde široko ďaleko nie je nič pozoruhodného okrem svojrázneho cintorínu domácich zvierat, ktoré je opradené mnohými mýtmi. Mýtmi, ktoré sú desivé a pravdivé… Horor je na motívy knihy Stephena Kinga.

9. La Llorona: Prekliata žena

Horor rozpráva príbeh legendy o La Lloroně, plačúcej žene, ktorá naháňa a loví deti. Sociálna pracovníčka, je chytená v nočnej more La Llorony, keď začnú miznúť jej deti. Dej je zasadený do 70. rokov. Film natočil Michael Chaves, ktorý bude režírovať tretí diel V zajatí démonov.

10. Child’s Play

Remake filmu z roku 1988 predstavuje slobodnú mamičku, ktorá svojmu dieťaťu podaruje bábiku zisťuje, že hračka je posadnutá dušou sériového vraha. Novinkou je, že v prerobenej verzii sa bábika už nevolá Chucky, ale Buddi. Vedeli ste, že táto bábika mala v minulosti okrem mnohých prerábiek aj svoju vlastnú reláciu?

11. 47 Meters Down: Uncaged

Kedy sa ľudia v hororoch konečne naučia ostať mimo vody? Pravdepodobne nie skôr, ako vyjde ďalšia kapitola režiséra Johannesa Robertsa o chladnokrvných žralokov. Tentoraz, bohužiaľ, bez prítomnosti Mandy Moore.

12. To: Kapitola 2

Dej druhého filmu sa bude odohrávať 27 rokov po udalostiach prvej kapitoly, čo je čas, po ktorom sa Pennywise/TO vracia. Okrem Skarsgårda sa vracia aj celé detské obsadenie, pravdepodobne vo funkcii ďalších spomienok alebo ďalších duchárskych scén. V knihe sa táto fáza deje v roku 1985, vo filme sa posunieme do roku 2010.

 

Zdroj: harpersbazaar.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.