Ako hovorí Stephanie Piro: „Za každou úspešnou ženou je obrovské množstvo kávy.“ Preto sme si pre teba pripravili najlepšie kaviarne v Bratislave, ktoré milujeme a kde si okrem skvelej kávy, môžeš dať aj výborné cheesecaky, môžeš si prečítať skvelé knihy alebo jednoducho len relaxovať a užívať si pohodovú atmosféru.

 

Pán Králiček priestor

Kaviareň Pán Králiček je logickým pokračovaním konceptu pojazdných bicyklových kaviarní a zároveň splneným snom mať kamennú prevádzku. Pán Králiček Priestor je nielen kaviareň na rohu ulíc Páričkova a Budovateľská. Je to Priestor robiť veci ináč a poriadne, kde sa môžeš stretávať s priateľmi či písať alebo sa učiť do školy. Okrem výbornej kávy si môžeš pochutiť na výborných raňajkách či koláčoch.

 

Káva.Bar

Neďaleko bratislavského Kapucínskeho kostola sa nachádza milé a útulné miesto, kde si v pokoji môžeš vypiť skvelú kávu na oblepenej stoličke starými novinami. Popísané steny, čiernobiela podlaha a čerstvé kvety sú len príjemným dodatkom skvelej atmosféry, ktorú si jednoducho zamiluješ.

A post shared by Sophia Andreatta (@sophiaveg) on

Foxford

Výnimočná etiópska káva, domáce limonády a nepoznané koláče vlastnej výroby. Taktiež výhodou je prepojenie s jedným z najobľúbenejších kníhkupectiev, Martinusom, kedy si môžeš pri pití kávy prečítať knihu. Taktiež Foxford na Obchodnej pravidelne organizuje prednášky, workshopy a besedy knižných autorov.
https://www.instagram.com/p/Bg3h0VfArzN/?taken-by=foxfordcafe

Štúr Cafe

Hipsterský podnik na Štúrovej 8, kde si držia ducha Štúra, ktorý nad nimi drží ochrannú ruku, je naozajstnou rartiou spolu aj s menu, ktoré je písané v štúrovčine. Pochutiť si môžeš na sendviči, ako aj na skvelej domácej paštéte. Všetci labužníci sa potešia našimi chutnými nátierkami s výborným čiernym chlebom a zeleninovým šalátom. Pochutnať si môžeš aj na výberovom kurati, ktoré pripravujú na rôzne spôsoby.

Rannô Ptáča

Pre všetky ranné vtáčatá sú v kaviarni Rannô Ptáča od 7:00 pripravené chutné raňajky ako vajíčka na všetky spôsoby, omelety, buritá, lievance, ovocné šaláty, raňajkový burger alebo džúsy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.