Spoločné bývanie s partnerom je veľmi diskutabilná téma. Kým niektorí na túto „skúsenosť“ nedajú dopustiť a pochvaľujú si ju, iní by si spoločné bývanie pred svadbou nevedeli predstaviť.

V tomto článku sa pozrieme bližšie na to, aké štyri výhody prináša to, keď so svojím partnerom pred svadbou nebudeš bývať.

Budete si vzácnejší

Nebudete sa navzájom považovať za samozrejmosť. Mnohí ľudia spolu bývajú, niektorí majú aj dieťa a až potom majú svadbu, pretože to považujú za posledný krok k tomu, aby boli kompletnou rodinou.

Po svadbe sa teda pre nich nič nezmení a žijú svoje životy rovnako, ako aj pred touto udalosťou. No tým, že spolu pred svadbou nebudete bývať, budete pre seba vzácnejší a oveľa viac sa na to budete tešiť po svadbe.

Neurobí si z teba slúžku

Pre mnohých chlapov je spoločné bývanie veľmi výhodné, pretože sa naučia, že im je žena k dispozícii a po svadbe sa to môže s požiadavkami ešte zhoršiť. Ak nechceš, aby si z teba partner urobil slúžku a kuchárku, stanov si hranice hneď na začiatku vzťahu.

Keď spolu začnete bývať až po svadbe, bude ťa viac rešpektovať, no aj sa viac podieľať na domácich prácach, pretože tá už bude spoločná (nebude tvoja a ani jeho, bude vaša). Samozrejme, treba podotknúť, že nie všetci muži sú rovnakí a výnimky sa nájdu vždy.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.