Photo by A L L E F . V I N I C I U S Δ on Unsplash.com

Byť citlivou osobou znamená, že človek svoje pocity a emócie rozoberá oveľa hlbšie ako iní ľudia. Záleží mu nielen na tých svojich, ale myslí aj na druhých ľudí. Veľa vecí si berie k srdcu a môže sa trápiť pre slová, ktoré by iného človeka vôbec nezasiahli. Tieto city ovplyvňujú vnútorné vnímanie sveta a často nútia človeka veľa premýšľať. Avšak takíto ľudia sú všeobecne viac empatickí a milší k druhým. Toto sú 4 znamenia, ktoré patria k tým najcitlivejším. 

Rak

Rak je azda najznámejší tým, že je veľmi citlivý. K ľuďom a udalostiam vo svojom živote sa akoby svojimi klepetami prichytí a drží sa ich. Pevne sa drží človeka, ktorého miluje, pretože je na ňom citovo závislí a taktiež aj iných vecí vo svojom živote, ku ktorým si rýchlo vybudoval citovú väzbu. Je sentimentálny a jeho život riadia emócie.

Panna

Aj keď je človek v znamení Panny veľmi praktický, neznamená to, že nemá city. Naopak, je veľmi empatický a naozaj rozumie pocitom druhých ľudí. Na všetky situácie sa pozerá spravodlivo z oboch strán, preto dokáže pochopiť každého človeka. Aj keď to nedáva najavo, urážky si berie k srdcu, no trápi sa nad nimi potichu a sám.

Škorpión

Škorpión sa javí ako tajomný a chladný človek, no pod tvrdou škrupinou sa skrýva citlivá duša. Svoju citlivú povahu využíva na pomoc druhým ľuďom – prejavuje záujem a pochopenie citov, čo ho napokon samého uspokojuje. Navyše je jeho citlivá stránka dobrým doplnkom pri intuícii, ktorá ho málokedy sklame.

Ryby

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, Ryby žijú podľa svojej intuície a na základe svojich pocitov. Dávajú im dokonca väčšiu váhu ako rozumu. Hovorí sa, že ako posledné znamenie zverokruhu dokážu absorbovať city ostatných oveľa hlbšie, a tak bolesť či lásku vnímajú naozaj celým svojím ja.

 

Zdroj: bustle.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife