pexels.com

Vzťah sa časom vyvíja a mení. Občas myslíme na svadbu, inokedy nad rozchodom. Ako teda prekonať každú krízu vo vzťahu? Inšpiruj sa našimi overenými tipmi.

Vzťah za každú cenu

Kríza vo vzťahu môže mať akúkoľvek príčinu. Môže to byť maličkosť, ktorú si neustále prehliadala. Zrazu prišiel výbuch a pohár tvojej trpezlivosti pretiekol. Nezáleží na tom, či je kríza veľká alebo malá, alebo sa dokonca javí ako neprekonateľná. Vždy sa snažme vzťah zachrániť. Ak svojho partnera aspoň trošku miluješ, vždy sa budeš snažiť vzťah za každú cenu zachrániť. Tu sú tie najúčinnejšie tipy ako krízu vo vzťahu prekonať.

1. Daj tomu čas

Možno ti tento tip príde nepochopiteľný. Máte krízu a máte tomu dať čas? Nie pauzu ale čas? Netrávte spolu 24 hodín denne, snažte si od seba oddýchnuť. S odstupom času sa budeš na problém, ktorý krízu spôsobil pozerať inak. Čas zahojí všetky rany. Vyrieši alebo ukončí trápenie dvoch ľudí. Ak sa budeš snažiť krízu vyriešiť čo najskôr, bude to zbytočné. Vezmi si čas na premyslenie, porozmýšľaj nad tým, čo ťa trápi, kde nastal problém a ako ho vyriešiť. Nevrhni sa hneď do hľadania riešenia, daj sebe aj partnerovi čas. 

2. Pozri sa na problém očami partnera

Ženy bývajú tvrdohlavé, neoblomné a cieľavedomé. Preto je pre nás, ťažké prijať názor muža, pochopiť ho a pozrieť sa na problém jeho očami. Možno vetu, ktorá ešte prehĺbila krízu medzi vami nemyslel, tak ako ju povedal. Možno ti skutočne nechcel ublížiť svojimi chybami. Pokús sa byť empatická a tolerantná partnerka. Kríza vo vzťahu prináša aj príležitosť. Môže váš vzťah posilniť.

3. Nehľadaj vinníka

Presne vieš ako sa to začalo. Kedy prišiel váš vzťah do toho bodu, kedy si si povedala, že máš toho už dosť. Spätne si priznaj všetky chyby, ktoré si urobila. Nebol podiel viny na kríze vo vašom vzťahu rovnaký? Prestaňte sa navzájom obviňovať, nikomu to nepomôžte. Snažte sa viac komunikovať, snažiť sa porozumieť si a nájsť spoločnú cestu. Hľadanie vinníka je len stratou času.

Tieto tipy sa osvedčili mnohým ženám a možno pomôžu práve tebe prekonať tú tvoju krízu vo vzťahu. Cítiš sa byť unavená, vyčerpaná z večných hádok a problémov? Vezmi si všetok čas, ktorý potrebuješ. Ak nehľadáš partnera na jednu noc, určite daj svojmu vzťahu šancu. Pokús sa na vzťahu pracovať.

Nehľadaj problém tam, kde nie je, ale hľadaj riešenia, ktoré vám pomôžu vzťah zdvihnúť na vyšší level. Vzťahy boli, sú a budú komplikované. Láska je krásna, ale rovnako náročná. Pokús sa prekonať krízy možno to váš vzťah posilní a možno ukončí. To ukáže len čas.

 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating