Konečne som stratila záujem o nás dvoch. Toto je konečne ten stav, kedy som pochopila, že to nebolo tom, že sme boli zaneprázdnení, že sme boli zmätení alebo vystrašení z nových vecí a lásky.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Nebola to len zámienka na to, aby sme netrávili čas spolu? Nebolo to celé len o tom? Že sme sa k sebe nehodili a neľúbili sme sa. Všetko to bolo iba o zvyku a o pohodlnosti.

tumblr.com

Týmto sa teda konečne vzdávam toho, že sa chcem snažiť. Nechcem sa snažiť o niečo, čo aj tak viem že nebudem mať. Vzdala som snahu o náš vzťah, pretože som prišla na to, že by to aj tak nemalo šancu.

Nebola to chyba. Nemusíš sa ospravedlňovať. Nemusíš  sa viac snažiť. Nepokúšaj sa však byť ani mojim najväčším nepriateľom. Mala som ťa rada a stále mám, no neklapalo to už dlhší čas.

Čo si uvedomujem je to, čo si zaslúžim. Zaslúžim si naozaj viac, ako len plytký vzťah s tebou. Zabudla som na svoj potenciál, zabudla som na to, aké je to cítiť sa zamilovaná. Zabudla som na osobu, akou som bola pred tebou.

Rozumiem tomu, že pre teba to možno len bola hra. Získať niekoho a dobre sa s ním zabávať.

Nakoniec som však pochopila, že vždy je lepšie ostať sama ako s niekým, kto ma úprimne neľúbi. Kto o mňa stráca záujem alebo so mnou netrávi čas.

pexels.com

Nie je nič lepšie ako toto uvedomenie. A nie je nič lepšie ako nestrácať s takýmto osobami čas, nesnažiť sa ľudí premeniť na svoj obraz, netlačiť ľudí do niečoho, keď na to ešte nie sú pripravení.

No čakať na tých, ktorí už sú. Ktorí sú pripravení na to, ma ľúbiť ale ešte ma nestretli.

Týmto som stratila záujem o všetkých, ktorí ma kedysi milovali „len tak“, pre niečo alebo len pre zábavu.

Pretože už si budem strážiť srdce, dokým nenájdem osobu, ktorá ma bude ľúbiť. Ktorá si ma zvolí opakovane, deň čo deň.