1. Postupom času sa úplne zmenil typ mužov, čo sa mi páčia. Už viac neuprednostňujem chlapa, čo má dokonalý vzhľad, je šarmantný a povie mi tisíc komplimentov. Oveľa viac oceňujem prítomnosť, ochranu, humor a vernosť. Toho, čo ma vie potešiť aj vypočuť. Už viac nehľadám povrchný vzťah, hľadám niečo oveľa hlbšie. Práve preto, že sa rapídne zmenil môj postoj k tomu čo je dôležité, zmenil sa aj môj postoj k tomu, koho je dôležité mať pri sebe.

2. Vybudovať si kariéru je oveľa dôležitejšie, ako sa vydať. Nájsť si správny objekt kariérneho záujmu je ten najkrajší dar, ktorý môžeš venovať sama sebe. Bude pre teba zdrojom motivácie a tým, na čo sa môžeš vždy tešiť. Budeš sa cítiť samostatnejšie, učiť sa nové veci. Koniec koncov, tvorcom svojho šťastia budeš iba ty sama, a nebudeš závislá na nikom.

00

pexels.com

3. Moderné randenie je nanič, ale naučilo ma zopár vecí. Každá jedna malá tragédia, čo sa mi stala na rande, ma niekam posunula. Naučila som sa kým som, kým nechcem byť, a koho nechcem vedľa seba. Zistila som, že je oveľa lepšie poznať vlastnosti, ktoré nie som ochotná trpieť, ako si slepo vytvárať neexistujúci ideál. Naučila som sa, že niekedy je lepšie byť sama, ako byť s úplným idiotom len kvôli tomu, aby som vedľa seba niekoho mala.

4. Zainvestuj do výberu skutočných priateľov. Nájdi si čas a energiu na selekciu tých pravých kamarátov, nauč sa zbaviť sa tých, čo ťa ťahajú dole. Tí ozajstní pri tebe vydržia, nech sa deje čokoľvek. Vyberaj múdro.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

5. Neusaď sa. Nevrhni sa do prvého možného vzťahu len preto, že si bola dlho sama, alebo že všetci v tvojom okolí už žijú v manželstve. Neostávaj v zbytočnom neperspektívnom vzťahu len zo zvyku. Zaslúžiš si niečo oveľa lepšie, a oplatí sa na to počkať.

Stocksy_txp29269716gR7100_Small_1079477

stocksy.com

6. Spoznaj sama seba skôr, než sa rozhodneš za niekoho vydať. Manželstvo sa potom stane tvojim jediným zdrojom šťastia a môžeš, niekedy slepo, nasledovať rozhodnutia partnera bez svojho uváženia. Spoznaj, kto si, uvedom si, čo si zaslúžiš.

7. Deti nie sú riešením. Ak ste sa rozhodli mať deti, neznamená to, že budete mať dokonalé manželstvo. Rozhodli ste sa skôr podrobiť svoj vzťah veľmi ťažkej skúške. Ak sa pre ne rozhodnete a budete nepripravení, rútite sa skôr do záhuby, ako do záchrany vzťahu.

8. Nestratíš svoje vydaté kamarátky. Veľa žien si myslí, že akonáhle sa ich kamarátky vydajú, nebudú mať už spoločnú tému na rozhovor. Je to hlúposť – akonáhle si tvoja kamarátka prejde prvotným ošiaľom a zaľúbením, všetko bude opäť v starých koľajách.

9. Rozhodnutia môžeš robiť aj sama. Môžeš si kúpiť dom, ísť na dovolenku, nájsť si novú prácu bez toho, aby si sa za to niekomu zodpovedala, alebo aby niekto musel tieto rozhodnutia zdieľať s tebou. Nezávislosť je jedným z najkrajších pocitov pokiaľ sa naučíš, z ktorého uhla pohľadu sa k nej postavíť.

10. Manželstvo nie je odpoveďou. Pokiaľ si sa nenaučila mať rada sama seba osamote, nebudeš sa mať rada ani v manželstve s kýmkoľvek iným. Pokiaľ si sa nenaučila byť sama so sebou, nebudeš vedieť byť naplno s iným človekom. Vraví sa, že až manželstvo robí ľudí celistvými a kompletnými. Ja si myslím, že svoj najväčší potenciál v sebe nachádzame my sami našou skúsenosťou, inteligenciou, vnútornou silou a schopnosťou zdolávať životné prekážky.

Komentáre