Unsplash/freestocks

Pravidelne prízvukujeme a opakujeme, že odličovanie je pre našu pleť veľmi dôležité a mala by si ho robiť každý deň. Pokožku je potrebné vyčistiť na konci dňa aj v prípade, že si make-up na sebe ani len nemala. Určite v žiadnom prípade nechoď do postele nalíčená. Možno si hovoríš, že nič sa ti nemôže stať, no opak je pravdou.

Portál DailyMail kedysi robil zaujímavý experiment, v ktorom sa Anna každý deň nalíčila tak, ako bola zvyknutá, no make-up si večer nikdy neodlíčila. Trochu si tvár umyla vodou ráno v sprche, no to bolo všetko. Nemala povolené používať žiadne čistiace mlieka ani nič podobné.

Už po prvej noci bola zhrozená z toho, čo ostalo na jej vankúši. Veľa žien podceňuje aj pravidelnú výmenu obliečky, kde sa zachytáva najviac nečistôt. Už po tretej noci cítila, že jej pleť je suchá a napnutá a dokonca aj priatelia jej povedali, že vyzerá unavene.

Kríza prišla po 10. dni, kedy sa prebudila s opuchnutým ľavým okom a ledva ho dokázala otvoriť. Jej mihalnice boli celé zlepené a nevyzerali vôbec dobre. Dva dni teda vynechala ďalšie líčenie očí, no stav jej pleti sa zhoršoval. Tvár bola červená, suchá, podráždená a jej vrásky boli oveľa viditeľnejšie.

Po skončení experimentu jej dermatológ prezradil, že stav jej pokožky sa zhoršil o 10 % a na ľavej strane dokonca o 20 %, pretože na tej strane spávala. Jej pokožka zodpovedala pleti o 10 rokov staršej ženy než bola ona. Následky sa však dajú zvrátiť a týmto testom svoju pleť nepoškodila, no pár dní potrvá, kým sa dostane opäť do normálu.

Doktor ale upozornil na to, že ak by ženy pravidelne vynechávali čistenie a odličovanie, stav ich pokožky by sa výrazne zhoršoval. A určite by si nechcela dopadnúť takto. Na prvý pohľad vidieť, že z Anny sa stala iná osoba a aj pôsobila staršie, unavene a strhane. Vezmi si z toho ponaučenie, že aj keď budeš večer akokoľvek unavená, vždy sa pred odchodom do postele odmaľuj.

Zdroj: dailymail.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty