Určite si už viackrát počula, aké dôležité je mať rada samu seba a prijať sa taká, aká si. Niekedy sú tieto slová, ako by sme hrach o stenu hádzali, pretože aj keď všetky ženy vedia, že by to mali urobiť, len máloktoré sa k tomu naozaj odhodlajú

Nebudeme ťa teraz nútiť, aby si to začala robiť aj ty. Len ti chceme pripomenúť, aké výhody to má. Potom možno ty sama konečne prídeš na to, že niečo na tom bude.

Naučíš sa byť sama so sebou

Asi najdôležitejšia výhoda je, že sa naučíš vychádzať a byť sama so sebou. Veľa žien sa bojí života single ženy a v mužoch hľadajú oporu. Keď sa však naučíš milovať samu seba, hneď zistíš, že život single má množstvo výhod. A potom ti nebude robiť problém ísť sama na kávu či do kina. Svoj voľný čas budeš tráviť tak, ako chceš ty a nie, ako ti diktuje niekto iný.

Naučíš sa hovoriť nie

Koľkokrát si už mala chuť zakričať nie, no aj tak si napokon súhlasila a urobila niečo, čo ti bolo proti srsti? Ak sa naučíš akceptovať samu seba, konečne odhalíš svoje hodnoty a prídeš na to, že nemôžeš márniť svoj čas s vecami, ktoré nechceš robiť. Akonáhle prvýkrát povieš niekomu nie, bude to úžasný a oslobodzujúci pocit.

Nenecháš so sebou zametať

Keďže už budeš vedieť hovoriť nie, nenecháš zo seba robiť šaša alebo dievča pre všetko. Máš predsa svoj vlastný rozum a nedovoľ, aby ťa niekto využíval. Buď silná a sebavedomá žena, ktorá vie, čo chce a naopak, čo robiť nechce.

Poučíš sa zo zlých skúseností

Ak sa nám niečo nepodarí, väčšinou sme z toho smutné a nahnevané a bojíme sa vyskúšať to znovu. Je normálne, že sa bojíme zlyhania, no práve zo všetkého zlého by si sa mala poučiť, aby si vedela, že nabudúce to už musíš urobiť inak. Nie nadarmo sa hovorí, že najlepšie sa učíme len zo svojich vlastných chýb.

Naučíš sa odpúšťať

Toto je veľmi ťažké a spočiatku to pôjde možno ťažšie. Musíš ale pochopiť, že sa budeš kvôli tomu ty sama cítiť zle, no ak niekomu odpustíš, uľaví sa aj tebe.

Začneš sa cítiť lepšie

Nielen po psychickej, ale aj po fyzickej stránke. Ženy, ktoré sa zamerali na to, aby sa mali rady, sa vo zvýšenej miere snažia dbať o svoj zovňajšok, cvičia, zdravšie sa stravujú a celkovo sa cítia lepšie. To isté platí aj o mentálnej stránke zdravia. V zdravom tele zdravý duch.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.