Takmer každá žena zažije vo svojom živote toxický vzťah. Kým v ňom sme, často si to ani neuvedomujeme. Dôjde nám to až po rozchode a ovplyvní nás to tak, že istý čas si chceme dať od partnerského života pokoj. Osud sa však s nami niekedy rád zahráva a do života nám pošle dokonalého chlapa, ktorý by mohol byť naozaj ten pravý.

Vieš, čo sa stane, ak takýto scenár nastane? Nebudeš chcieť uveriť tomu, že to s tebou myslí naozaj vážne. Neustále ho budeš podozrievať, budeš ho od seba odstrkovať a nad všetkým budeš príliš dlho premýšľať. V hlave si pritom budeš vytvárať katastrofické scenáre, ktoré vždy skončia rovnako – ty so zlomeným srdcom. Zase.

Budeš si myslieť, že takéhoto dobrého muža si nezaslúžiš, pretože pre neho nie si dosť dobrá. Toxický vzťah sa môže odraziť aj na našom nižšom sebavedomí a potrvá poriadnu chvíľu, kým ho získaš späť. Keďže sa cítiš zraniteľná, radšej si odoprieš šťastie, než by si sa mala opäť vystaviť zrade a bolesti.

Tu sa ukáže, ako vážne to s tebou tento muž myslí. Ak ťa má naozaj rád, všetky tvoje odmietania, urážky alebo výbuchy hnevu bude tolerovať a bude čakať, kým pochopíš, že má o teba naozaj záujem. V takomto prípade ostaneš trochu zahanbená, pretože si uvedomíš, ako hlúpo si sa správala. Ale len si sa snažila chrániť samu seba.

Po tvojich ospravedlneniach a snahe urobiť lepší dojem začneš konečne akceptovať, že tvoj život sa mení k lepšiemu a budeš mu dôverovať. Keď sa dostaneš až do tejto fázy, tvoj život sa zmení o 180 stupňov. Ten pravý ti ukáže, ako naozaj vyzerá skutočná láska. To, čo si prežívala v predchádzajúcom vzťahu, malo od toho ďaleko.

Začneš znovu veriť aj sama sebe, tvoje sebavedomie sa zdvihne a konečne prestaneš mať pocit, že celý svet stojí proti tebe. Po svojom boku budeš mať niekoho, s kým prekonáš všetky problémy a s kým budeš môcť zdieľať všetky radosti a úspechy.

Budete sa navzájom dopĺňať a váš vzťah bude výnimočný. Nezabúdaj ale na to, že sa musíte obaja o vzťah starať. Určite by si nechcela znovu zažiť to, čo predtým.

Váž si preto všetko, čo máš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.