Pexels/Yan Miranda

Láska niekedy nestačí. Niektoré páry jednoducho zažívajú viac menej len starosti a úsmevy, či radosti sa zo vzťahu akosi vytrácajú. Pokiaľ sa vo vzťahu necítiš spokojne a šťastne, s veľkou pravdepodobnosťou ide len o toxický vzťah, ktorý by si radšej mala skončiť, lebo nemá zmysel.

Samozrejme, v každom zväzku sa nájdu problémy, veď to človeka posúva vpred, ale sú veci, ktoré jednoducho medzi páry nepatria. Pokiaľ si sa v tomto našla, zbystri pozornosť!

Začali by sme klamstvami. Pokiaľ dvaja medzi sebou taja čokoľvek, už tu prichádzame na chuť k tomu, že to nie je v poriadku. Veď predsa, ak sa rozhodneme s niekým zdieľať náš život, základom je úprimnosť. Keď nejestvuje, taký vzťah nie je vzťahom.

Rovnako tak aj neriešenie problémov. Sú dvaja ľahostajní niečo riešiť? Signál, že ide len o frašku. Ako dokážu dvaja ľudia spolunažívať, pokiaľ nedokážu vyriešiť konflikty? Každý nedoriešený problém sa časom vráti a aj s bonusom.

Všetko každému len prekáža a žiadne milé slová. Tak to zrejme vieme všetci, pokiaľ toto robia páry, nemá zmysel sa ďalej trýzniť. Skutočne zamilovaní ľudia a najmä ľudia, ktorí chcú pracovať na svojom vzťahu, obdarúvajú svoju polovičku sladkými slovami, gestami…

Vzťah, ktorý nemá zmysel, vyzerá i tak, že dvaja na seba vlastne nemajú vôbec čas. Všetko iné je uprednostnené, ale ani hlúpych päť minút nemajú na to, aby si povedali, aký si mala/mal dnes deň!

Vo vzťahu nestačí len láska. Je potrebné sa oň starať. Keď to pár zanedbáva, nemá zmysel v niečom takom pokračovať. Ale to isto vieš. Vzťah má so sebou prinášať viac radostí ako starostí. Takže, pokiaľ sa vo vzťahu nešťastná nešťastná a máš pocit, že to, čo sme ti vyššie spomenuli, robíte s partnerom…

Opýtaj sa nahlas samej seba, chcem takto pokračovať? Možno je čas uzatvoriť jednu etapu a otvoriť novú, tú lepšiu. To ale nezažiješ, pokiaľ sa nepohneš ďalej.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating