Rozpad vzťahov je veľmi častý jav a nie je to už nič prekvapujúce. Určite si sa stretla s názorom, že poväčšine za to môže muž, ktorý je dôvodom zničenia vzťahu. No, možno len tak z časti, ale ver, že v tom majú veľký podiel viny aj ženy! Len nedávno sa uznávaná expertka na vzťahy rozhovorila a prezradila, čo býva najčastejšou príčinou rozpadov akéhokoľvek vzťahu. Dávaj si na to pozor.

I napriek tomu, že si mnohé ženy myslia, že robia správne, že tak len dokazujú svoju vernosť a lásku, práve TOTO je veľký zabiják vzťahu! Reč je o závislosti na partnerovi.

Doktorka Margaret Paul pracuje s pármi a manželmi viac ako 40 rokov. Zo svojich bohatých skúseností vie, ako jednoducho dokážu ľudia spadnúť do závislosti byť 24/7 s partnerom. „Je to forma vzťahu, v ktorom sa vzdávame samých seba a opúšťame sa, pričom využívame partnera na to, aby sme unikli pred vlastnými pocitmi. “Stratíme povedomie o tom, kým sme, čo skôr či neskôr prispeje k rozpadu mentálneho zdravia, kariéry, a vzťahov s priateľmi a rodinou,“ informuje na portáli innerbanding.com.

View this post on Instagram

My ride or die. Forever.

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Ďalej odkazuje na to, že závislý vzťah súvisí so vzťahom, aký sme mali s rodičmi v detstve. Pokiaľ sme cítili viac úzkosti než lásky a istoty, je veľmi pravdepodobné, že naše budúce vzťahy nebudú tie ideálnejšie. Lebo máme cítime, že sa musíme doslova nalepiť na našu lásku. Dávame mu do rúk zodpovednosť za naše šťastie, a pomaly ale iste sa vzdávame častí našej osobnosti v snahe získať uistenie, že nás miluje. Paradox ale je, že aj tak prichádza neistota.

Nikdy sa nevzdajme našej osoby! Navždy ostaňme samým sebou. To je niečo, čo nám nik nemôže vziať. Sme originály, tak to ukážme svetu. Ukážme svetu našu výnimočnosť. Nebojme straty. Nie nadarmo sa hovorí, čo nás nezabije, to nás posilní. Vzťah je nádherný moment, ale nie na úkor nás. Pozor na to!

Zdroj: innerbonding.com

 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.