Šťastie sa nedá definovať. Sú to momenty a pocity, ktoré sú krátkodobé. Môžeš sa cítiť šťastne vtedy, keď ťa objíme milovaná osoba, keď sa ti podarí test v škole, keď odovzdáš prácu, keď si upraceš byt, alebo keď urobíš niečo, za čo ťa ostatní pochvália.

Túto činnosť by si mala urobiť v novembri pre to, aby si sa cítila šťastne.

Baran

Mala by si sa začať aktívne hýbať minimálne 2x do týždňa. Šport je nevyhnutý, pretože vďaka nemu si udržíš zdravie, kondíciu a zlepšia sa tvoje pohybové zručnosti. Začať by si mala pilatesom a neskôr prejsť na silové cvičenia, ktoré ti spevnia celé telo.

Býk

Tento mesiac by si sa mala rozmaznávať a kúpiť si niečo, po čom dlho túžiš. Šetríš už mesiace, neboj sa to urobiť. Bude to tvoja odmena. Ak si myslíš, že to nie je správne, ber to ako predvianočný darček, ktorý dostaneš od seba. Občas je správne myslieť len na seba, hlavne vtedy, ak si sa doteraz zanedbávala.

Blíženci

Mala by si si upratať v hlave. Tak, ako každý týždeň upratuješ doma, by si mala upratovať aj v tvojej mysli. Inak sa tam môžu nazbierať negatívne myšlienky. Vyskúšaj dychové cvičenia, ktoré ťa upokoja, alebo si môžeš skúsiť všetky svoje zlé pocity písať na papier. Keď ich uvidíš, ľahšie sa ich zbavíš.

Rak

Tento mesiac by si mala porozmýšľať nad zmenou v práci. Ak ťa nebaví a necítiš sa v nej dobre, prečo by si to nemohla urobiť? Vďaka tomu budeš šťastnejšia. Vyskúšaj prácu bližšie k tvojmu bývaniu – vďaka nej ušetríš na doprave.

Lev

Mala by si obmedziť sladkosti. Sama vidíš, že to neprospieva pleti, ani postave. Skús ich vyradiť z jedálnička, upiecť si niečo vlastné (domáce) a uvidíš rozdiel. Zaraď do svojho jedálnička aj viac celozrnných výrobkov, ktoré obsahujú vlákninu. Budeš dlhšie sýta a ani si neuvedomíš, že máš chuť na čokoládu.

Panna

Tento mesiac by si sa mala vyhnúť hádkam. Zbytočne sa potom trápiš a to ti naozaj na šťastí nepridáva. Vždy keď budeš vidieť, že sa dvaja začínajú hádať, odíď. Pomôže to tvojmu psychickému zdraviu, ktoré bolo teraz na hrane. Vyskúšaj tiež obmedziť kontakt s toxickými osobami.

Váhy

Mala by si si vyhradiť čas na to, aby si sa plnohodnotne vedela venovať svojmu partnerovi. Nezanedbávaj lásku, pretože ju potom môžeš stratiť – o lásku sa treba starať. Vyrazte do prírody, hrajte sa spoločenské hry, varte si spolu jedlá, alebo sa rozprávajte z oči do očí. Fyzický kontakt je vo vzťahu dôležitý.

Škorpión

Tento mesiac skús oddychovať viac, než zvyčajne. Stres škodí tvojmu srdcu, no aj tvojej psychike. Zameraj sa na pokoj a urob si prechádzku do prírody. Po nej si môžeš napustiť vaňu s bublinkami, alebo do nej môžeš kvapnúť pár kvapiek oleja. Budeš sa cítiť ako vo wellnesse.

Strelec

Mala by si sa prestať báť. Do čohokoľvek sa púšťaš, si zmätená, bojíš sa a neveríš si. Všetky tieto pocity by si mala odhodiť, nabrať sebavedomie a viac si veriť. Si predsa úspešná, nezávislá a v práci zvládaš zadania najlepšie. Je čas odhodiť strach.

Kozorožec

Tento mesiac by si mala v práci vyskúšať odprezentovať svoje návrhy a postupy na to, ako by sa dala firma vylepšiť. Aj keď sa možno bojíš, čo na to povedia ostatní, za vyskúšanie nič nedáš. Môže ti to len pomôcť k tomu, aby ťa povýšili. Práca by pre teba nemala byť strašiak, preto do toho choď na 100%.

Vodnár

Mala by si prestať žiarliť a začať dôverovať. So svojím partnerom si už dlho, preto nechápe, prečo žiarliš. Mala by si mu dôverovať, pretože bez dôvery nie je vzťah plnohodnotný. Keď prestaneš žiarliť, uvidíš, ako sa vám vzťah vylepší. Budeš šťastnejšia ty a aj tvoj priateľ.

Ryby

Tento mesiac by si mala vyskúšať ranný beh. Nabudí ťa do nového rána, budeš mať viac energie a urobíš niečo pre svoje zdravie. Behanie v zime je však obťažnejšie, preto stav aj na kvalitné oblečenie. Ak sa ti beh ráno nepáči, vyskúšaj otužovanie v sprche. Nie je to plnohodnotná náhrada, no preberie ťa to rovnako.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.