Poznáte to. Keď sa Vám niečo stane alebo jednoducho máte také mierné „stavy“, musíte niečo robiť. Niekto si ide zašportovať, niekde ide do mekáča, niekto ide na nákupy a ja píšem. Na odzadu.sk som začala písať pred viac než rokom a musím sa priznať, že to bolo jedno z mojich najlepších životných rozhodnutí. Prostredníctvom článkov píšem Vám, drahým ženám a ako som zistila i zopár mužom, ktorí mi mnohí reagujete na moje úvahy alebo mi dokonca aj napíšete na súkromný účet na facebooku. Som za to veľmi vďačná, ak dostávam spätnú väzbu a ak mi niekto napíše, že mu to skutočne pomohlo či otvorilo oči.

Nikdy by som nepovedala, že sa písanie môže stať mojim hobby a občas ma aj odtrhnúť od reality. Ak som náhodou mala zlý deň, niekto ma naštval, ublížil alebo sa stalo niečo, čo musím „predýchať“, píšem. Píšem o tom, čo cítim, ale nevylievam svoje srdce tak, aby každý vedel, čo práve prežívam. Avšak ak momentálne schytám lekciu, ktorú chcem odovzdať Vám, okamžite idem písať. Potrebujem sa vypísať, urovnať si to všetko v hlave a som veľmi vďačná, že aj prostredníctvom mojich nemilých skúseností môžem niekomu mojimi článkami pomôcť alebo ich možno motivovať či zaujať. Som za to, aby sme si zdieľali veci, ktoré sú krásne, no aj veci, ktoré nie sú až tak príjemné, no predsa potrebné.

unsplash.comZobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Ak som urobila chybu, ktorú som si uvedomila, napísala som článok. Ak som pochopila lekciu, ktorú som predtým nechápala, napísala som článok. Zdieľam s Vami pocity, ktoré mám a názory, ktoré chápem a rešpektujem. Pýtam sa, odpovedám, hľadám.

„Na písaní nie je nič zložité. Všetko, čo musíte urobiť, je sadnúť si za písací stroj a krvácať.“ 

-Ernest Hemingway

Ako povedala J.K. Rowling:“ Bola by som veľmi rada, keby si ma ľudia pamätali ako niekoho, kto so svojim talentom spravil to najlepšie, čo mohol.“ Som názoru, že každý by sme mali hľadať naše skryté talenty, lepšiť sa a priniesť tomuto svetu to najlepšie, čo môžeme dať. Niekto je výborný v športe, niekto rád varí a ja rada píšem. Dá sa povedať, že ma to mnohokrát zachránilo od úzkosti či depresie. Je dôležité nájsť v živote niečo, v čom sa nájdeme a s čím môžme občas „utiecť“ pred svetom.

Prajem každej jednej a každému jednému z Vás, aby ste i vy našli niečo, s čím môžte utiecť pred škaredými dňami.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.