unsplash.com

Je to žena, ktorú keď zraníš, dá ti nespočetné množstvo šancí na napravenie tvojej chyby. Dokonca aj vtedy, ak si ich nezaslúžiš, pretože sa namiesto tvojich zlých vlastností rozhodla vidieť len tie dobré.

Dokáže ti odpustiť všetky tvoje klamstvá a uverí tvojím výhovorkám, pretože vie, že niekedy sa veci nedejú podľa našich predstáv a plány nám jednoducho nevychádzajú.

Toto je typ ženy, ktorá nezačne vyvádzať, ak zrušíš vaše stretnutie, ostane len smutná a sklamaná. Túžila ťa totiž vidieť a tráviť s tebou svoj drahocenný čas. Nikdy sa neprestane snažiť spraviť z teba lepšieho človeka a zachrániť váš vzťah, pretože verí, že niektorí ľudia za to stoja.

Na ňu sa môžeš vždy spoľahnúť, vieš, že tu vždy bude pre teba – dokonca aj vtedy, ak si jej neopätoval rešpekt a lásku, ktorú ti dala ona. Bude tu pre teba aj vtedy, ak je zaneprázdnená, pretože jednoducho nerada odmieta pomoc druhým. Na tvoje správy ti odpovie okamžite – dokonca aj vtedy, keď nepristúpi na tvoje trápne pohrávanie sa s jej citmi.

Je to typ ženy, ktorá stojí po tvojom boku a vždy ti poskytne svoju pomocnú ruku, objatie či chápavé a súcitné rozhovory. Dokáže niekomu dať veľa bez toho, aby čokoľvek chcela naspäť. Aj napriek tomu, že sa k nej otrasne správaš, nenahnevá sa na teba a neskúša ti povedať niečo horšie. Len v tichosti a pokorne prijíma tvoje ostré slová.

zdroj: unsplash.com

Je to typ ženy, ktorá ti dá celú svoju pozornosť, aj keď vie, že si ju absolútne nevšímaš. Bezpodmienečne ťa miluje, bez ohľadu na to, aké city prechovávaš ty ku nej. Pretože jej jediným zámerom je pomáhať ľuďom, dostávať ich z ťažkostí von a nie im ešte viac ubližovať.

Je to typ ženy, ktorá ťa bude neskutočne milovať, aj keď vie, že bolesť z lásky bude trikrát väčšia. Srdce jej visí na vlásku a kvôli svojej láske sa cíti neisto, no netrápi ju to.

Je to typ ženy, ktorá sa neustále vracia do minulosti, pozerá sa a analyzuje nedostatky, ktorých sa dopustila. Myslí si, že nie je dosť dobrá, pretože si ju jednoducho opustil. No ty vieš, že jej hodnota je nevyčísliteľná.

Je to typ ženy, ktorá sa nebojí vyjadriť svoje pocity, nech sú akékoľvek. Nikdy sa ti za svoje kruté slová neospravedlní, pretože to v tej chvíli tak jednoducho myslela. Riadi sa pravidlom – správaj sa k ostatným tak, ako chceš, aby sa správali k tebe. Aj napriek tomu, že sú medzi nami ľudia, ktorým by nezaškodilo, ak by ochutnali svoju vlastnoručne pripravenú kašu.

Za dobré srdce sa jej dostáva iba odmietnutia, nešetrného zaobchádzania a výčitiek. Aj napriek tomu, že si to nezaslúži. Napriek tomu, že má kopec dôvodov, aby zmenila svoje dobré správanie, neurobí to.

Stále ľuďom verí. Verí, že v každom jednom z nás sa nachádza aspoň štipka dobroty. Verí v to, že sa ľudia dokážu zmeniť k lepšiemu. Zostane presne taká, akú si ju pamätáš. Správa sa tak, ako sa správala kedysi. Aj napriek mnohopočetným zraneniam, nezmení svoje správanie voči tebe k horšiemu.

zdroj: unsplash.com

Pretože dievča, ktoré sa nemení, zmení ľudí vôkol seba. K lepšiemu. Dokáže to vďaka láskavosti, súcitu, bezpodmienečnej lásky a porozumenia.

Po všetkom tom trápení a neustálom snažení sa, ju stratíš. Jednoducho odíde, keď vidí, že jej úsilie nemalo žiaden zmysel. Tvoje slová ju zrania a spôsobia puknutie jej krehkého srdca.

Je to presne ten typ ženy, ktorú zraníš svojím nerozvážnym činom v mladosti a trpko to oľutuješ, keď trošku vyzrieš a budeš starší. V budúcnosti sa nad tým zamyslíš a budeš si vyčítať, že si zranil niekoho, kto si to nezaslúžil. Ona ti nič také nespravila, aj keď mohla. Pretože ťa skutočne milovala.

Keď už konečne nazbieraš odvahu na ospravedlnenie, vymaže ťa zo svojho života a zabudne na teba nesmierne ľahko. Zrazu si pre ňu iba otravná mucha lietajúca v jej blízkosti. Po čase prídeš na to, že si zaslúžila oveľa viac, no už to nenapravíš.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating