Pýtaš sa aký je ten trik? V prvom rade musíš pochopiť, že si jediný človek, s ktorým budeš celý život. 

Miluj seba, postupne. Sebaláska nie je kriminálny čin. Nie je ani sebecká. Je to prirodzená cesta mať šťastný a spokojný život. Keď nebudeš milovať samu seba, ako môžeš milovať niekoho iného? Miluj samu seba tým, že budeš k sebe jemná a budeš používať len komplimenty. Miluj samu seba spôsobom, ktorý ti je blízky a ktorý ti zaručuje spokojnosť.

Sebaláska je celoživotný proces. Je to niečo, na čom musíš neustále pracovať, no môže sa stať, že nikdy nebudeš spokojná. Miluj samu seba tým, že sa neustále budeš vyzývať do vecí, ktoré sú mimo tvojej komfortnej zóny a tak sa budeš posúvať ďalej. Nikto nerastie pobytom vo svojej komfortnej zóne. Každý malý krok ťa posunie ďalej.

zdroj: pexels.com

 

„Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“ — Audrey Hepburn 

Miluj samu seba tým, že sa budeš rešpektovať, aby si odišla od vecí a ľudí, ktorí si ťa nevšímajú a nevážia. Miluj sa tak, že si dáš čas. Miluj sa tým, že oceníš krásu a život druhých ľudí bez toho, aby si sa porovnávala. Miluj sa tým, že prijmeš samu seba a stanovíš si realistické ciele. Ak sa ti nebude dariť, nebuď na seba príliš tvrdá, pouč sa zo svojich chýb a choď ďalej.

Povieš si aj tak, že nič nezaberá? Skús pochopiť to, že si jediná osoba, s ktorou stráviš celý tvoj život a ktorú vieš ovplyvniť najviac. Musíš najskôr milovať samu seba, inak ťa nikto nebude brať vážne a odrazí sa to na tvojom živote. Trik je v tom, že sebaláska je základom dobrého a spokojného života, výborných vzťahoch a uvedomení si, že všetko bude jedného dňa v poriadku, nech sa deje momentálne čokoľvek.

Málo ľudí vie, čo je to sebaláska. Väčšina z nás vyrastala v prostredí, kde nás učili, že mať rád a oceňovať samého seba je sebecké. Učili nás, že najväčšou cnosťou je obdivovať a milovať ostatných. No čo tak si uvedomiť, že v prvom rade musíme milovať samých seba?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.