Existujú dva spôsoby, ako ľudia pristupujú ku vzťahom. Tí, ktorí vo vzťahu viac dávajú ako berú a potom sú tu tí, ktorí len berú a nič nedávajú. Teda, v niektorých prípadoch to tak je.

Každý vzťah nás ale ovplyvní a posúva inak. A preto je dobré byť s niekým, kto nám svoju lásku preukazuje neustále. Pri kom vieme, že sme milované a vieme milovať.

Vzťah, ktorý ti dáva, je ten, ktorý ťa robí lepším človekom. Vzťah, ktorý ťa mení a núti ťa robiť kompromisy z lásky k druhej osobe. Vzťah, ktorý ti dáva viac ako berie, je ten, kedy máš pocit, že tvoje myšlienky a pocity sú správne.

zdroj: unsplash.com

Vzťah, ktorý ťa ale vyčerpáva je ten, kedy o sebe neustále pochybuješ. Kedy naozaj riešiš, čo si o tebe pomyslia druhí a či je správne to, čo hovoríš.

Vzťah, ktorý ťa posúva vpred robí z teba lepšiu osobu ako vzťah, ktorý ťa len ťahá dozadu a myslíš na minulosť.

Avšak každý vzťah ťa mení nejakým iným spôsobom a preto môže byť mätúce a veľmi bolestivé zistiť, v akom si vzťahu. Niekedy je to o tom, že spíš vedľa toxickej osoby a ani si to neuvedomíš, pretože ju miluješ, máš na sebe ružové okuliare a myslíš si, že je to tá správna osoba. Pre teba. Pre váš spoločný život.

zdroj: pexels.com

No správny vzťah je taký, kedy vôbec nepochybuješ o tom, že si milovaná. Kedy vieš, že tvoj partner ťa miluje naozaj, úprimne a láskavo. Keď sa o teba stará v dobrom aj v zlom. Kedy sa mu môžeš zveriť so svojimi myšlienkami a nemusíš sa za svoje názory hanbiť.

Vzťah, ktorý ťa vyčerpáva nie je ten správny. Vzťah, kedy máš pocit, že ti druhá osoba stále odoberá energiu nie je dobrý.

Dobrý vzťah je ten, kedy cítiš lásku a môžeš si hrdo plniť svoje sny a ciele. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.