Vodnár – Si čestný a úprimný človek a to isté si myslíš aj o ostatných. Nie každý je tu však pre to aby ťa potešil. Rok 2017 bol o poznávaní tých skutočných a falošných priateľov. Teraz keď si to už zistila, je dôležité nechať všetky toxické vzťahy tak a posunúť sa ďalej.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Ryby – Ako ryba máš problém s konštruktívnou kritikou. Nie všetci ti chcú ublížiť. Viem, že si veľmi citlivé znamenie, no musíš si viac veriť. Do roku 2018 sa pokús vybudovať silnejšiu sebadôveru a hrubšiu „kožu“, pričom v tom starom zanechaj všetky tvoje neistoty.

Baran – Ako jedno z najambicióznejších znamení si dávaš naozaj vysoké ciele. Celý rok 2017 si sa hnala za tým, aby si ich dosiahla. Ak ti náhodou niečo nevyšlo, ostala si zo seba sklamaná. Nehovorím, aby si znižovala laťku, ale je dôležité uvedomiť si, že čas na prácu je rovnako dôležitý ako ten na oddych.

unsplash.com

Býk –  si osoba, za ktorou ľudia idú pokiaľ majú nejaký problém. A aj keď nemáš čas, vždy si ho urobíš. Si ochotná pomáhať a to za každých osobností. Musíš si uvedomiť, že ty si rovnako dôležitá ako tvoji najbližší  (a mala by si byť sama pre seba tou najdôležitejšou osobou). Nauč sa dopriať si to čo sama potrebuješ, a niekedy povedať aj nie.

Blíženec –  veľmi spoločenské znamenie. Rok 2017 bol pre teba rokom plným zábavy, kedy si nesmela chýbať na žiadnej party. Tam, kde si, jednoducho žiariš. Preto si do ďalšieho roku vyčleň chvíle pokoja a relaxu, nemusíš sa zúčastniť každej jednej akcie, ktorá sa koná, a aj tak môžeš ostať v centre diania.

Rak – toto sentimentálne znamenie v sebe ukrýva naozaj veľa citu. Len akosi neustále do svojho života priťahuješ zlomených ľudí. Tí pomaly, ale isto z teba vysávajú energiu. Musíš nechať ľudí nech sa popasujú zo svojimi problémami sami. Aj na teba čaká niečo nové a pozitívne, len sa tomu musíš otvoriť.

unsplash.com

Lev – je všeobecne známe, že kam prídeš, tam na seba strhneš pozornosť. A taktiež nie je tajomstvom, že to miluješ. Možno je na čase, aby si svoje ego nechala v roku 2017. Niekedy je lepšie byť trochu pokorný a skromný. A nemusíš sa báť, neprídeš tým o svoju silnú osobnosť. Práve naopak, ľudia si ťa budú vážiť ešte viac.

Panna – si prirodzená perfekcionistka. Celý tvoj rok 2017 bol o tom, že si sa snažila byť dokonalá. A to vo všetkom, čo si robila. No spolu s tým ide ruka v ruke aj neustály tlak a strach z toho, že zlyháš. Celý tento stres z nedokonalosti by si mala nechať v starom roku. Nikto totiž dokonalý nie je, snaž sa  preto prekonávať jedine samú seba.

Váhy –  vždy sa snažíš každého potešiť. Si vcelku veľmi zábavná a príjemná a naozaj ti záleží na tom aby bol každý okolo teba spokojný a šťastný. Niekedy však zabúdaš na svoje vlastné potreby. Nechaj tento tvoj zvyk v roku 2017 a skús sa sústrediť trochu aj na seba.

unsplash.com

Škorpión –  pre väčšinu ľudí si záhadou. Spochybňuješ všetkých a neveríš skoro nikomu. Skús to celé nechať v roku 2017. Otvor sa a začni dôverovať. Nie všetci sú tu preto, aby ťa sklamali a ublížili ti. Ver, že aj ty si pri sebe zaslúžiš človeka, ktorého sa oplatí milovať.

Strelec – ako strelec máš dobrodružnú dušu a blúdivé topánky. Žiješ v budúcnosti a neznášaš stereotyp. Stále chceš niečo viac.  To však neznamená, že si dosť toho nedosiahla už teraz. V roku 2018 sa snaž trochu sprítomniť a žiť viac tu a teraz. Vedieť oceniť to ,čo už v skutočnosti máš je to pravé tajomstvo úspechu a pokojnej mysle.

Kozorožec –  máš tendenciu presviedčať všetkých navôkol ( a seba tiež), že všetko je v úplnom poriadku. A to aj v prípade ak nie je. Naučila si sa byť sebestačná a nepotrebovať pomoc od nikoho.  Celé to nechaj v roku 2017. Namiesto toho sa pokús prijať pomocnú ruku a dobre mienené rady od svojich priateľov. Je skvelé, že si silná osoba, no aj tie niekedy potrebujú pomoc.

Zdroj: thoughtcatalog.com