Tým, ktoré milujú a rozdávajú lásku, majú srdce na dlani, aj keď to niekedy môže bolieť. Tým, ktoré idú za svojimi snami  a neboja sa výziev. Tým, ktoré sú starostlivé a nosia na pleciach starosti druhých. Tým, ktorých odhodlanie a dôvera dokáže zdolať každú prekážku. Bútľavým vŕbam, ktoré starostlivo vypočujú a poradia.

Tým, ktoré sú tu pre druhých a nezištne pomáhajú. Tým, ktoré sú majákom a svetlom, tým, ktoré prejavujú nekonečnú trpezlivosť,  ktorých vnútorná sila ženie každého vpred, ktoré povzbudzujú, podporujú a inšpirujú. Tým, ktorých city sú čisté a skutočné. Tým, ktoré dokážu zlepšiť každý deň. Tým, ktoré myslia, majú vlastný názor a neboja sa ho prejaviť.

Super ženy

To všetko sú super ženy. Zvládajú mnoho, nežiadajú takmer nič. A okolie to často berie ako samozrejmosť. Tak tomu samé uveria. Veď je prirodzené byť takou. Možno je to prirodzené, no najmä je to výnimočné. Nájsť skutočné hodnoty a vnútornú silu nie je bežné.

zdroj: unsplash.com

A namiesto toho, aby si uverila všednosti slov, ktoré počúvaš zo všetkých strán, nezabudni na to, že máš právo sa hnevať a máš právo máš právo byť šťastná. Máš právo sa slobodne rozhodnúť, prejaviť emócie, kričať alebo sa nahlas a od srdca smiať bez pocitu viny alebo výčitiek. Máš právo byť sama sebou . Máš právo žiadať úprimnosť, dôveru, pozornosť a starostlivosť, lebo ty sama ich rozdávaš.

Kým neprídeš o seba samú, máš všetko

A aké to je, keď sa muž zamiluje do neobyčajnej ženy, vystihol nádherný citát od Martha Rivera Garrido.

zdroj: unsplash.com

Nezamiluj sa do ženy, ktorá číta, ktorá cíti príliš veľa, ktorá píše. Nezamiluj sa do ženy, ktorá je vzdelaná, očarujúca, bláznivá. Nezamiluj sa do ženy, ktorá myslí a ktorá vie ako lietať, do ženy, ktorá si je istá sama sebou. Nezamiluj sa do ženy, ktorá sa smeje alebo plače počas milovania, ktorá vie, ako svoje telo premeniť na dušu a už vôbec sa nezamiluj do ženy, ktorá zbožňuje poéziu (lebo tie sú najnebezpečnejšie zo všetkých). Vyhni sa tej, ktorá dokáže hodiny rozjímať nad maľbou a nedokáže žiť bez hudby.“

,,Nezamiluj sa do ženy, ktorá sa zaujíma o politiku, ktorá je rebelkou a ktorá cíti nesmiernu hrôzu z nespravodlivosti. Nezamiluj sa do ženy, ktorá nepozerá televíziu a ktorej tvár a telo nie sú jediným dôkazom jej krásy. Nezamiluj sa do ženy, ktorá je silná, hravá, žiarivá, sarkastická. Nebude sa ti páčiť byť zamilovaný do takejto ženy, pretože či už ostane s tebou alebo nie, či ťa bude milovať alebo nebude, od takej ženy niet návratu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.