Nie sme dokonalé, nie sme neustále usmiaté a nie vždy si veríme, no sme silné a nikdy sa nevzdávame. To sme my, ženy a niekedy potrebujeme počuť pravdu a žiadne hlúposti. Niekedy skrátka len chceme konečne prísť na to, kto sme a že je úplne v poriadku, že nemusíme vždy vyzerať ako z módneho časopisu. Aj my máme svoje problémy a trápenia, ktoré niekedy nevieme vyriešiť. Ale aj to je v poriadku. 

Prečo by som mala dodržiavať akékoľvek pravidlá? Načo predstierať, že som ženou, ktorou nie som? Je to môj život, moje rozhodnutia, môj vkus, moje chyby, moje pády a moje úspechy. Cítim sa pohodlnejšie v nohaviciach ako v šatách, viac sa mi páči modrá ako ružová a radšej nosím tenisky, ako lodičky. Svet sa nám snaží vštepiť ideál krásy, v ktorom keď nie si pekná, máš kilá navyše, si nedbalo oblečená, či strapatá, je ti to vykričané z každej strany.

No každá žena je jedinečná. Je slobodná v tom, že vždy sa môže rozhodnúť, čo bude nosiť a ako bude vyzerať. Nemala by mať komplexy z toho, či je blondína, brunetka alebo rusovláska a ani z toho, či je chudá alebo plnoštíhla, či je vysoká alebo nízka, či pôjde von namaľovaná alebo tak, ako ju príroda stvorila. 

zdroj: Photo by Timothy Paul Smith on Unsplash.com

 

Zapamätaj si navždy, že si odvážnejšia, než vieš. Silnejšia, než vyzeráš. Inteligentnejšia, než si myslíš. – Macko Pú

Nič z toho by nemalo byť dôvodom na výsmech. Nikto nemá právo jej niečo zakazovať alebo prikazovať. Nikto nemá právo rozhodovať o jej tele a jej živote. Každá žena by si mala užívať pobyt na tomto svete, pretože všetci sme dostali len jednosmerný lístok, bez možnosti návratu. Rob to, čo chceš, aby si bola sama sebou. Je to tvoj život, tvoje telo, tvoj príbeh, tvoje rozhodnutia a len ty môžeš mať nad tým všetkým kontrolu. Nikto by ťa nemal meniť. Ži svoj život šťastne, hoci aj strapatá. (Odin)

„Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“ — Audrey Hepburn

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.