unsplash.com

Nie je to o náhlych víťazstvách, je to o neočakávaných pádoch a následných vzostupoch.

Ak si slabá teraz, raz silná budeš! Možno nie dnes či zajtra. A možno si silnejšia ako si myslíš, len o tom ešte nevieš. Nepoznám ťa, no viem, že si silná. Preto to venujem aj tebe. Práve tebe! Všetkým ženám, ktoré svoju silu a moc majú ukrytú v sebe, no zatiaľ ju nenašli. Ak si myslíš že si slabá, pravdepodobne si nezažila príliš veľa sklamaní alebo skôr silných sklamaní. Možno aj áno, no nenašla si svoju hodnotu seba samej.

Chápem ťa, ak nevieš ako na to. Sama som ju ešte nedosiahla, no snažím sa a pracujem na tom. Pracujem na tom mať rada samú seba takú, aká som. Vtedy nájdeš svoju hodnotu a tým zmeníš aj pohľad na určité veci.pexels.com

zdroj: pexels.com

Nedovolíš ľuďom zničiť ťa, pretože si bola zničená už veľakrát a už to jednoducho nechceš dovoliť znovu. Nedovoľ iným zapáliť ťa tak, aby si z toho nevedela vyjsť s niečím pozitívnym. Zo všetkého, či už zlého alebo dobrého, vyťaž to najlepšie. Nepodceňuj sa. Nedovoľ iným uveriť im to, čo si možno myslia oni.

Cíť sa výnimočne, pretože si. Si jedinečná a nezlomná. Buď na seba hrdá, na to kým si a čo všetko si už dokázala. Zmeň pohľad na samú seba a veci sa začnú meniť. Nájdeš svoju hodnotu.

Silnou sa stávaš každú jednu sekundu ťažkej situácie, ktorá ťa núti myslieť si o opaku.

Presne preto viem, že si silná. Žena dokáže všetko a ty to dobre vieš, tak si ver. pexels.com

zdroj: pexels.com

Možno si myslíš, že si na to všetko sama alebo ťa nikto nechápe. No nie si! Len tí ľudia trávia čas tam, kde ty práve nie si. A možno nie. Je možné, že sú bližšie ako si myslíš.

Možno to len skrývajú, no ty to nerob. Je to najväčšia chyba! Ukrývať v sebe silné emócie je veľká chyba. Raz vyplávajú na povrch, no oveľa škaredšie ako si si mohla myslieť.

Ak sa nemáš komu vyrozprávať, tak sa vypíš na papier. Ver mi, že práve to pomáha najviac. Ako to viem? Robím to tak aj ja a môžem ti zaručene povedať, že mi je lepšie a pomáha to. Možno som to nikde nespomenula, no práve mojimi sklamaniami vyskladám článok, ako napríklad aj tento. Za každým článkom je veľká myšlienka, situácia či osoba, ktorej tento článok venujem. Tak to vyskúšaj.

Ak ti to nepomôže, tak vyskúšaj niečo iné. Hýb sa, prejdi sa, tancuj. Hoci aj niekde na ulici, no ak ti to má pomôcť, tak to urob. Maľuj alebo sa len vyčmáraj na prázdny biely papier. Zaplň ho tým neporiadkom a vyhoď ho do koša. Tam patrí nie? Zabehaj si. Choď do lesa a vykrič sa. Pusti si pesničky a vyplač sa. Jednoducho to zo seba dostaň von! Nedus to v sebe!pexels.com

zdroj: pexels.com

Ak to už urobíš, môžeš pretočiť stranu a začať novú kapitolu, v ktorej sa pravdepodobne zase sklameš, no o to viac budeš silnejšia vďaka tej predošlej.

Z každej si niečo odnesieš. Každý človek ti dá niečo, na čo môžeš prísť až časom. Ver mi, že aj sklamanie je výhra. Dostane ťa tam, kde by si sa inak nedostala. Bez nejakých situácií je ťažké sa pohnúť. Ostaneme stáť na mieste. Možno sa aj pohneme, no iným smerom.

Nesprávnym.

Zlé situácie nám dávajú správny smer, no pýtajú si čas. Každý jeden krok, či už vpred alebo vzad, má svoj význam. Každý jeden pád je významný, ak sa znovu postavíš silnejšia. O tom to je. Padať a vstávať. Keď si bola malá, taktiež si padala stále na zem, no iba vďaka tomu si sa vedela vypracovať tak, aby si neskôr behala po dome a nútila tak rodičov behať za tebou ako za splašenou. Niekedy boli tie pády tvrdšie, no aký bol konečný výsledok? Pravdepodobne si ho už nepamätáš, no myslím si, že si bola šťastná a odhodlaná spraviť niečo nové, ťažšie. Malo to svoj význam.

To čo bolo včera, malo svoj význam. Dnešok taktiež a zajtrajšok závisí len od teba. Bude lepší?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife