Hovorí sa, že v živote máš len tri najväčšie lásky. Myslím si, že každá z nich sa deje z nejakého dôvodu.

Prvá láska ťa naučí veľa o tvojich očakávaniach. 

Druhá láska ťa naučí spoznať lepšie samú seba. 

Tretia láska ťa však naučí, čo skutočne znamená milovať niekoho. 

Je pravda, že naša prvá láska zmení naše názory na to, aké bývajú lásky vo filmoch a v rozprávkach. Je pravda, že nie všetko končí happy endom. Je pravda, že prvá láska nie je vo väčšine prípadov „navždy“.

To, čo ti nikto nepovie o prvej láske je to, že to často ani vzťah nie je. Je to „skoro vzťah“. Nie každý má naozaj taký vzťah, aký vidíme vo filmoch.

zdroj: unsplash.com

To, čo ti nikto nepovie o druhom vzťahu je to, že sa väčšinou deje preto, pretože si myslíte, že to vylieči tvoje srdce. Že to bude náplasť na tvoje rany. Staneš sa tak nerozhodnou a budeš v neistote. No tvoj druhý vzťah ťa naučí aj veľa vecí. Naučí ťa, že posadnutosť osobou naozaj do vzťahu nepatrí.

A pravda o treťom vzťahu? Pravda je taká, že tento vzťah býva vačšinou niekedy najťažší. Tvoj tretí vzťah príde k tebe vtedy, keď sa už úplne vzdáš lásky, keď sa vzdáš myšlienky, že nájdeš svoju spriaznenú dušu. To je ten stav, kedy nájdeš a stretneš osobu s ktorou si dokonale sadneš po všetkých stránkach života. 

V tvojom treťom vzťahu sa dozvieš, že láska je niečo úplne iné, ako si si doteraz myslela. Je to o tom, budovať ten vzťah, ktorý máš. Je to o tom, neustále na ňom pracovať. Je to o tom, milovať celým svojím srdcom tú osobu, ktorá je pri tebe v dobrom aj v zlom.

Áno, nie vždy je to jednoduché. Ale s istotou viem povedať, že to stojí za to.

Vždy to bude stáť za to. To je pravda, ktorá sa nezmení.

Zdroj: thoughtcatalog.com 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.