Nazvime ho “čiernym dňom pre vzťahy”.

Ako sa hovorí, lepšie je byť pripravený a predvídať. Práve preto sa vám možno zídu tieto nové poznatky, na ktoré prišli vedci svojím výskumom. Dozviete sa nielen to, po koľkých rokoch nevera hrozí najviac, ale aj to, v ktorý deň v roku sa jej dopustí najviac ľudí.

Po koľkých rokoch vzťahu hrozí nevera najviac?

Ak ste niekedy počuli o tom, že siedmy rok je pre vzťahy kritickým, niečo na tom bude. Práve vtedy sa totiž nevery dopúšťa najviac párov.

No pozor, číslo je len spriemerované a dosť sa líši u mužov i u žien. Zatiaľčo ženy sú svojmu partnerovi neverné najčastejšie medzi 6-10 rokom vzťahu, muži sa nevery najčastejšie dopúšťajú po 11 rokoch partnerstva.

Vedci prišli k týmto údajom na základe priznaní 423 participantov, ktorí boli so svojimi partnermi v dlhodobom vzťahu.

pexels.com

Ktorý deň v roku je “čiernym dňom pre vzťahy”?

Vedci z ďalšieho výskumu sa však rozhodli zájsť ešte ďalej a zaoberali sa otázkou, v ktorý deň v roku sa ľudia nevery dopúšťajú najviac.

Výskumu sa však tentokrát zúčastnili len neverní muži. Zistilo sa, že prekvapivo najviac z nich sa nevery dopustilo 18. novembra (varujeme vás v dostatočnom časovom predstihu).

Psychológovia sa samozrejme zaoberali otázkou, prečo je to práve tento deň v roku, no zistený údaj ostáva stále jednou veľkou neznámou. Niektorí zo psychológov sa domnievajú, že môže ísť o “úkaz” súvisiaci s Vianocami.

Muži sú si totiž možno vedomí, že sviatky budú musieť tráviť s rodinou a na mimopartnerské či mimomanželské aférky nebudú mať čas. Preto sa ich snažia “vybaviť” v predstihu.

Či už ide o tento alebo o nejaký ešte bizarnejší dôvod, určite ide o zaujímavé a prekvapivé zistenie.

zdroj: indy100

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.