K napísaniu tohto článku ma inšpirovala Tracy McMillan, ktorá bola trikrát vydatá a trikrát rozvedená. Čo už ti len môže povedať žena, ktorej doteraz vzťahy a manželstvá krachovali? Viac ako si myslíš!

„Keď niekoho stratíš, ale pritom nájdeš seba samého, vyhral si.“

Od sebalásky za odvíjajú vzťahy ktoré žijeme so svojimi najbližšími.

Ako môžeš milovať niekoho iného, keď nedokážeš milovať seba? 

Nie tvoj muž, nie tvoja kamarátka ani rodičia. Ty. Ty si musíš vážiť samú seba, aby si si mohla vážiť druhých. Tracy takisto vo videu hovorí o tom, že sa musíš za seba samú vydať aj vtedy, keď budeš v bohatstve alebo v chudobe. Aj keď ťa niekto opustí, aj keď budeš smutná alebo šťastná. Jednoducho ty si tá, ktorá musí samu seba upokojiť a nájsť v sebe pokoj. Tracy síce popisuje svojich prvých dvoch manželov ako naozaj skvelých mužov, avšak priznala sa, že chyba bola v nej a ona bola tá, čo z manželstva odišla.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

Ak potrebujete pomocnú ruku, vedzte, že je to tá vaša.“ – Audrey Hepburn

V sebaláske neexistujú žiadne otázky. Neexistuje žiadne kedy a kde. Musíš seba milovať tam, kde si. S ľuďmi, ktorými si. V situáciach, ktoré zažívaš. Neexistuje žiadna láska s podmienkami.

Utekáme zo vzťahov a niekedy nevieme ani prečo. Vraj chceme byť sami, chceme sa nájsť, niečo pochopiť. Hovoríme, ako veľmi sa milujeme a ako nedovolíme, aby nám niekto ubližoval, pritom si ubližujeme sami. Namiesto toho neustáleho hľadania potenciálneho partnera sa najskôr zamiluj seba, pochop to, čo chceš a vydaj sa za seba. Možno to znie smiešne a sebecky, ale láska začína od seba samého. Najskôr sa musíš naučiť žiť sama so sebou, podať si pomocnú ruku a prejsť si možno istou sebadeštrukciou.

Pretože ty si tá osoba, za ktorú by si sa mala vydať.

Na záver odporúčam pozrieť si video, v ktorom Tracy popisuje svoje zlyhania a jej knihy o vzťahoch sa stali bestsellermi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.