To, že sa začala škola ešte neznamená, že si nemôžeš vychutnávať dni naplno. Ponúkame ti niekoľko tipov, vďaka ktorým sa zabavíš aj počas školských dní.

Buď v pohybe

Pohybové aktivity sú známe najmä tým, že sa človeku pri nich uvoľňujú endorfíny, inak známe aj ako hormóny šťastia. Preto, ak nemáš, čo robiť a nudíš sa, choď von s kamarátmi, alebo pokojne vyvenči svojho štvornohého parťáka. Budeš sa cítiť lepšie a ver tomu, že si urobil radosť nie len sebe, ale i ostatným. Okrem iného, škola bude v tej chvíli to posledné, na čo budeš myslieť.

zdroj: pixabay.com

Čítaj

„Slovo má ľahkosť vetra a silu hromu,“ povedal raz Victor Hugo. Aj takýto citát  od známeho básnika celkom presne vystihuje situáciu, kedy knihu nechceme pustiť z ruky. Čítanie je veľmi užitočné. Rozširujeme si slovnú zásobu, dozvedáme sa nové informácie a navyše, dokáže nás zabaviť na celé hodiny (mňa teda určite). Kniha nemusí hneď znamenať školskú učebnicu, do ktorej sa podaktorí nechcú ani pozrieť. Stačí len pár stránok a človek sa hneď na veci pozerá celkom inak.

Skúšaj nové veci

Rodičia sú v práci, prázdny dom, prečo toho nevyužiť. Skúšanie niečoho nového má jednu skvelú vlastnosť. Človek pri nej nemôže nič stratiť, len získať. Aj keď to nie vždy dopadne podľa našich predstáv, z danej veci si dokážeme vziať ponaučenie. Preto sa nebojte experimentovať. Každý sa učí z vlastných chýb a tie nás posúvajú vpred.

zdroj: pixabay.com

Rozvíjaj svoj talent

Pracovať na svojom talente by sme nemali len počas voľných dní alebo prázdnin. Rozvíjať svoj talent a samých seba by sme mali po cely náš život. Ak si túto činnosť doteraz zanedbávala a teraz máš voľný čas, choď do toho. Predsa lepšie neskôr, ako nikdy.

Navštív nové miesta

Áno, i takáto jednoduchá aktivita ti dokáže spríjemniť zvyšok dňa so zárukou príjemných spomienok. Hoci by si zo školy mala ísť na nejaký výlet, nespoliehaj sa na to. Využi čas, ktorý ti ostal po škole a vyraz aspoň do najbližšieho mesta alebo obce na nejaký malý výlet.

Nové miesta nemusia nutne znamenať múzeá a podobne. Stačí sa rozhliadnuť okolo seba a jednoducho bež do prírody, objavuj zákutia, kam ťa tvoje nohy doteraz nezaviedli a užívaj si ten pokoj.

zdroj: pixabay.com

Nemysli len na to najhoršie

Povedzme si úprimne, nie každý má rád školu. Avšak zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo do školy vlastne chodíme? Mali by sme si uvedomiť to, že do školy chodíme najmä kvôli sebe, nie kvôli rodičom, učiteľom ani pre nikoho iného, ale pre seba.

Každá nová vec, ktorú sa naučíme, či už v škole, alebo v živote, je pre nás užitočná a vďaka nej sa posúvame vpred. Preto, ak to i ty vidíš len z toho najhoršieho uhla, skús sa na to pozerať v lepšom svetle, budeš sa cítiť oveľa lepšie.

Dúfam, že vám týchto pár rád aspoň trošku pomôže k tomu, aby ste do nového školského roku nastúpili s úsmevom na tvári.  

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.