Voľný čas je čas kedy si každý môže robiť presne to, čo chce a na čo má práve chuť. Ak nechceš iba bezcieľne blúdiť sociálnymi sieťami, existujú rôzne aktivity, ktoré ti tvoj život obohatia a rozžiaria. Vyskúšaj 5 mnou overených tipov, vďaka ktorým sa rozhodne nudiť nebudeš.

1. Písanie

Odhodlala som sa na to neskôr, ale hovorím si prečo nie. Ak ma niečo inšpiruje a mám chuť rada to hodím na papier alebo do počítača. Je to super, keď sa človek môže zamýšľať nad životom a opisovať ho tak, ako ho on sám vníma a prežíva.

2. Čítanie kníh

Knihy mi otvárajú svet do mojej fantázie. Nútia ma premýšľať nad tým, čo sa v nich píše a ja si to dokresľujem svojimi predstavami. Najlepšie sú knihy, ktoré ma tak vtiahnu do deja, že mám problém sa od nich odlepiť. Knihy čítam kdekoľvek a kedykoľvek.

zdroj: unsplash.com

3. Počúvanie hudby

Najradšej ju počúvam cez slúchadlá z mobilu. Je to pre mňa upokojujúce a viem sa pri nej poriadne uvoľniť. Počúvam ju najčastejšie, keď ležím v posteli. Milujem, keď si v noci otvorím okno a vanie ku mne čerstvý vzduch z čistej prírody. Priznám sa, že takto viem vydržať aj hodiny.

4. Tanec

Ak mám priestor rada si zavrtím zadkom. Ešte lepšie ak mi to dopĺňa energická hudba. Počas tanca si pretiahnem svoje telo a hneď sa cítim sviežo. Tým, že tanec je pre mňa spôsob seba vyjadrenia, často si vymýšľam nové figúry ako by som si týmto pohybom zvýraznila to, čo prežívam.

zdroj: unsplash.com

5. Pozeranie filmov a seriálov

Keď sa mi už fakt nič nechce, tak práve táto aktivita u mňa vyhráva. Zapnem si notebook alebo televíziu a pozerám všetko možné, podľa toho na čo mám chuť. Je to najlepší a najjednoduchší spôsob oddychu. Len vybrať dobrý film/seriál, ktorý bude zaujímavý a po jeho skončení nebudem ľutovať, že som si ho pozrela. Okrem toho, filmy či seriály tiež dokážu obohatiť tvoj vnútorný svet.

Predpokladám, že ty svoj voľný čas tráviš podobne, ale chcela som sa s tebou podeliť ako to prežívam a čím ma napĺňa. Ak som ťa niečím inšpirovala a ešte si to neskúsila tak neváhaj a rýchlo sa pusť do toho!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.