Pexels.com

Tohtoročná jar nám so sebou priniesla už letné teploty, a tak je možno ten správny čas vytiahnuť bicykel. Pýtaš sa prečo? Tento šport je ukážkovou voľbou pre všetkých fanúšikov pohybu a športu. Výhod je hneď niekoľko. Tráviš čas v prírode na čerstvom vzduchu, športuješ, robíš niečo dobré pre svoje zdravie, prichádzaš na iné myšlienky. Treba ti akurát bicykel, pekné počasie, chuť a čas niečo pre seba urobiť. Nestačí? Tak čítaj ďalej!


foto: pexels.com

Zdravotné benefity

Ver tomu, že pravidelné bicyklovanie pomáha zlepšovať tvoj zdravotný stav a predlžuje ti tým život. V kombinácii s vyváženým stravovaním zreteľne podporuje spaľovanie tuku, zvyšuje tvoju kondíciu, svalovú silu i ohybnosť. Popri tom posilňuje imunitu, stimuluje krvný obeh, funkciu mozgu, srdca i pľúc. Srdce sa stane zdatnejším voči záťaži a skvalitní sa ti tým život. Počas bicyklovania trénuješ dýchanie, pretože častejšie robíš intenzívnejšie a hlbšie nádychy a výdychy. Pri bicyklovaní takisto nezapájaš iba svaly na nohách, ale zapojené sú všetky partie tvojho tela. Aktívny pohyb má zároveň priaznivý vplyv nielen na telesnú kondíciu, ale i tvoje duševné zdravie. Uvoľňuje sa stres, napätie, úzkosť a udržuješ si tak myseľ čistú.


foto: pexels.com

Pozitívna závislosť

Ak budeš bicyklovať pravidelne, tvoj organizmus si vytvorí dobrý návyk – pozitívnu závislosť. Príjemnejšia alternatíva tvojich doterajších menších či väčších zlozvykov. Jazdou na bicykli telo vytvára endorfíny a výborne sa budeš cítiť ešte dlho po tréningu. Po bicyklovaní sa ti zlepší nálada, budeš sa cítiť plná energie. Vďaka pozitívnej závislosti na bicyklovaní sa môžeš cítiť zdravšia, menej unavenejšia, silnejšia, vytrvalejšia, ale najmä šťastnejšia. Budeš zaspávať s krásnym pocitom, koľko kilometrov si prešla a čo všetko si popri tom zažila.


foto: pexels.com

Správne chudnutie

Ak chceš schudnúť a udržať si štíhlu postavu, začni bicyklovať. Nech si v akejkoľvek forme – začiatočníčka alebo pokročilá – tak bicyklovanie je ideálnym spôsobom, ako spáliš prebytočné kalórie. Pre začínajúce cyklistky bicykel predstavuje nenáročnú formu zdravého pohybu. Tie pokročilé z vás môžu využiť svoj bicykel na spaľovanie tukov napríklad za pomoci striedania intervalov nízkej a vysokej intenzity bicyklovania. Cyklistika je vhodný šport aj pre tie, ktoré sú vystavené riziku poškodenia kĺbov, okrem toho sa posilňujú šľachy a väzivá. Bicykel je v porovnaní s behom voči tvojmu zdraviu šetrnejší.

Tak neváhaj a bicykluj! Či už sama alebo s kamarátkou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness