Frajer, snúbenec, manžel. To je postupnosť, ktorá by mala nasledovať no nie je to vždy tak. Muž, ktorého milujeme sa často stáva pre nás všetkým. Našou láskou, oporou a zmyslom života. Dáme mu všetko. Našu lásku, pozornosť, čas, telo, myšlienky, niektoré i pin od kreditky. Zabúdame na svoje potreby. Jeho potreby kladieme nad svoje. To čo chce on sa pre nás stáva dôležitejším ako to, čo chceme a potrebujeme my.

zdroj: unsplash.com

On je pre nás pán dokonalý, pre ktorého urobíme všetko. Zabudneme na kamarátky, ktoré tu pre nás vždy boli. Zabudneme na ľudí, ktorých sme mali radi len preto, že nášmu partnerovi nie sú sympatickí. Naše záľuby zanedbávame pretože nás môže baviť iba to čo baví jeho. S partnerom chceme tráviť 24 hodín denne. Už nie sme feministky pretože na našom piedestáli je chlap a my ani nevieme kedy k takejto zmene došlo.

Je to zdravé? Naviazať sa takýmto spôsobom na niekoho koho ,,milujeme“? Láska nám pred očami vytvorí hmlu cez ktorú nevidíme realitu. Kým sme sa stali a kým chceme byť?

zdroj: pexels.com

Chceme sa stať ženami v domácnosti, ktoré sa starajú o muža, ktorý ani nevie zapnúť práčku? Kričia na deti, po večeroch pijú víno a tajne plačú v kúpeľni, pretože ich život ich už nebaví. Chceme sa stať chodiacimi duchmi bez vlastného života? Sme to my samé, ktoré rozhodujú o tom ako náš život bude vyzerať. Sme silné, nezávislé, nedovoľme chlapom aby nám to vzali. Neviažme sa na niekoho, kto si nevie sám vyprať a navariť. Vo vzťahu by sme nemali byť slúžkami ale rovnocennými partnermi. Rozdeliť si povinnosti rovnakým dielom.

Chlap pre nás nemusí byť celým svetom. Môžeme ho milovať aj bez toho aby sme prestali milovať samú seba. Sebaláska je tým najdôležitejším druhom lásky. Ak si nevážiš samú seba ako môže chcieť aby si ťa vážil niekto iný? Nedovoľ aby ťa tvoj vzťah/chlap zmenil. Buď najlepšou verziou samej seba ale nie preto, že to chce tvoj partner ale preto, že si si sama zvolila túto cestu. Snaž sa byť šťastná s chlapom alebo bez neho. Ale nikdy nedovoľ aby sa jeho svet stal tvojím natoľko, že bez neho nemôže existovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.