Zostáva niečo vyše mesiaca.

Rok 2017.

Ako si ho zapamätáš?

Ako poučný? Ako sebaspoznávací? Ako smutný? Ako najkrajší rok tvojho života? To musíš vedieť ty sama. Včera som tak premýšľala nad tým, aký bol ten môj a ak to smiem popísať jedným slovom, bol: „sebaspoznávací“. Občas by sa hodilo aj slovíčko „sebadeštruktívny“, ale to nechajme teraz tak. Keď tak nad tým uvažujem, čo všetko som za tento rok zažila, premýšľam, aký bude ten ďaľší. Naozaj sa nesnažím príliš riešiť svoju „ďalekú“ budúcnosť, avšak všetko ide akosi prirýchlo a my si ani neuvedomujeme, že nám všetko uniká. Čím som staršia, tým mám pocit, že všetko ubieha rýchlejšie a ja si ani niekedy neuvedomujem, ako všetko rýchlo plynie.

Rok 2018. 

Zaslúžiš si, aby ťa mal niekto úprimne rád. Aby si ťa vážil a dokazoval ti to.

Zaslúžiš si, aby si spoznala dobrých i zlých ľudí. Dobrých na to, aby si zažila krásne momenty a tých horších preto, aby si si vedela vážiť tých dobrých.

Zaslúžiš si všetko, čo ti život ponúka. Preto o to bojuj a vychutnávvaj si ho.

Zaslúžiš si, aby ťa niekto vypočul, aby si nasadla do auta, pustila dobrú hudbu a odišli spolu preč. Aspoň na jednu noc. Tam by ste si zapálili cigu, kecali o živote a pozerali na nočnú oblohu.

Zaslúžiš si zažiť východy o západy Slnka, ktoré ti pripomenú, aký krásny je život.

Zaslúžiš si občasnú sebadeštrukciu, ktorá ťa naučí vážiť si samú seba.

Zaslúžiš si spoznávať nové miesta a nových ľudí.

Zaslúžiš si sedieť v kaviarni a len tak sa rozprávať.

Zaslúžiš si vidieť poučné filmy, piť čokoládu, ísť na párty, prechádzať sa pri jazere.

Ver mi, že zaslúžiš si to, po čom túžiš. Zaslúžiš si to, v čo veríš.

Nikto ťa nemôže pripraviť na to, čo ťa čaká. Ver mi, že sa na to pripravuješ a ani o tom nevieš. Každý človek, ktoré stretneša a každý moment sú neopakovateľné zážitky, ktoré sa nikdy nezopakujú. Preto si ich prosím vychutnaj. Dýchaj. Zhlboka. Cíť. Ži. Rok 2018 ťa čaká.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.