Vraví sa, že konce predznamenajú nové začiatky. Každé trápenie sa raz skončí, alebo že po búrke vyjde slnko. Istotne si sa s tým už stretla. Máš zlý deň, zrútil sa ti vzťah, vyhodili ťa z práce. To všetko sú konce, ktoré si možno nečakala. A nemala si naplánovaný žiadny plán B alebo C.

Jednoducho sa to stalo a ty si ostala stáť na jednom bode. Zrazu si zamrzla. Sama so svojimi problémami utekáš nevedno kam. Siahneš po fľaše alkoholu alebo vyprázdniš celý obsah cigaretovej krabičky, ktorú si roky nevidela.
Máš strach, si deprimovaná, smutná a frustrovaná.

Čo mám robiť ďalej, prečo sa to stalo, čo som komu spravila? To všetko sú otázky, ktoré si kladieš a nevieš na ne odpovedať. Stratila si sa. Vo svojom živote, v kruhu svojich možností a ambícií, ktoré si mala. Strácaš nádej, že všetko by mohlo byť inak a lepšie. Stojíš na rázcestí a najradšej by si všetko vrátila späť. Do čias, kedy bolo všetko také dokonalé a perfektné. Lenže, skutočne sa tam chceš vrátiť? Veď predsa, keby to tak malo byť, koniec by neprišiel. Ten koniec, o ktorom ani len nechceš počuť, totiž naozaj znamená nový začiatok. Nie možno taký ideálny, aký je v tvojich predstavách, ale úplne nový. Iný. Tá veta s koncami a začiatkami sa nevraví len tak. Je v nej kopec pravdy. A aj tej nádeje, ktorú si po čase stratila.

Čas plynie

Čas plynie a ide dopredu, nič neostane stáť na mieste. Ani ty nie. Ak by si sa pohla dozadu a žila len v minulosti, s kopou pekných spomienok, veľmi rýchlo by si sa dostala do začarovaného kruhu. A ver, či nie, s tým by si sa nikam nepohla. Len stále dokola. Ako škrečok v kolese. Ak sa však pohneš dopredu a minulosť necháš za sebou, máš pred sebou obrovské možnosti. A sú rovno pred tebou. Len musíš chcieť a niečo preto spraviť. A to niečo, je pohnúť sa dopredu, nie dozadu.

Všetko záleží od teba

Každá jedna šanca, každý jeden deň, je novým začiatkom. Ak sa ti nedarí dnes, zajtra to bude lepšie. Ak sa ti rozpadol vzťah, nebol to ten pravý, ak ťa vyhodili z práce, nezaslúžili si ťa … To je len niekoľko dôvodov, na tvoju otázku prečo. Vždy všetko záleží od teba, ako sa s tými situáciami vysporiadaš. Musíš však myslieť pri tom na to, že ak by tak niečo malo byť, tak to tak bude. A možno len na niektoré veci nie si pripravená a keď budeš, tak vtedy prídu. Len nezabúdaj, že každý koniec má aj tú ďalšiu stranu a tá je omnoho lepšia. Nové začiatky by bez tých koncov možné neboli a práve to je čaro nových začiatkov. Ich konce.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.