Z času na čas si každý z nás potrebuje vyliať srdce a komu inému, než dobrému priateľovi.
Sú však veci, ktoré by sme si jednoznačne mali nechať pre seba, a to aj v prípade, ak svojmu kamarátovi či kamarátke plne dôverujete. Nejde totiž len o vás, ak hovoríte o inej osobe, narúšate jej súkromie a to by sa iste nepozdávalo ani vám. V tom, komu a čo poviete, je nutná nesmierna dávka opatrnosti, o týchto veciach týkajúcich sa vášho vzťahu by ste však naozaj nemali hovoriť s nikým

Nehovorte iným o svojich radovánkach

Občas sa každý rád pochváli, alebo naopak, posťažuje. V žiadnom prípade by ste však nemali pred inými vyťahovať, ak napríklad váš partner rád nosí dámsku spodnú bielizeň, alebo ak má partnerka záľubu v bizarných pomôckach. Je to osobné rozhodnutie dotyčnej osoby, či chce alebo nie, aby o tom iní vedeli a vy nemáte nárok do súkromia takýmto spôsobom zasahovať.

O každej hádke

V hádke si často myslíme, že máme pravdu a nedokážeme sa na vec pozrieť z pohľadu druhej osoby. Samozrejme, ak o hádke hovoríme priateľom, nevykreslíme sa predsa v zlom svetle. Buďte však pripravení na to, že vaši priatelia budú následne partnera/partnerku súdiť, čo sa vám neskôr môže vypomstiť a niekomu to nepadne dobre. Samozrejme, nevzťahuje sa to na situácie, keď dôjde k domácemu násiliu. V tom prípade by ste sa mali obrátiť na kompetentné osoby a úrady.

unsplash.com

O aférkach

Keď zistíte, že mal váš partner aférku, nie je ľahké niesť na pleciach také tajomstvo. Povedať to však hneď všetkým známym nie je práve najlepšie riešenie. V prvom rade by ste mali zistiť, kam váš vzťah bude ďalej smerovať a aký to na vás bude mať dopad. Až potom sa môžete váhy tajomstva zbaviť, opäť by ste však mali zvážiť, komu a čo poviete.

O výplate

Zárobok je jedna z ďalších citlivých tém. Ak máte skutočne blízkych priateľov a máte potrebu s nimi túto informáciu zdieľať, je to v poriadku, nemali by ste však svoj finančný stav hovoriť komukoľvek na počkanie. Je rozdiel povedať priateľovi, či ste boli povýšení alebo chváliť sa sumou na účte. Nikdy neviete, kedy a ako sa to môže obrátiť proti vám.

Psychické problémy

Opäť ide o informáciu, ktorá je súkromná a je len na dotyčnej osobe, s kým a kedy ju chce zdieľať. Ak sa necíti pohodlne a nechce, aby o tom niekto vedel, nemali by ste tú informáciu šíriť. Je prirodzené, že ľudia kladú otázky, nie každému to však musí byť príjemné.

Rodinná dráma

Nehovoríme o tom, čo zas povedali svokrovci alebo vaša sestra. Ak má však rodina vášho partnera tajomstvá, o ktorých nechce pred inými hovoriť, nerozširujte ich. Nie sú to vaše tajomstvá.

unsplash.com

Problémy v posteli

Ak váš partner nepodáva v posteli taký výkon, aký ste si predstavovali, vaše kamarátky to nevyriešia. Je teda zbytočné klebetiť a ponižovať. Namiesto toho komunikujte len s partnerom a popracujte na obojstrannej spokojnosti.

Minulosť

Každý máme svoju minulosť a veci, na ktoré nie sme hrdí. Opäť však platí, že to nie je vaša minulosť a ak si to partner/partnerka nepraje, nehovorte o nej pred inými. Ako by ste sa cítili vy, keby ste zistili, že za vaším chrbtom každý vie o tom, čo ste v minulosti stvárali?

Klebety a ohováranie

Občas sa stane, že sa v hneve nepekne vyjadríme o inej osobe. Prečo by ste však hneď bežali a žalovali? Nikto nie je dokonalý a pokiaľ nechcete zbytočne robiť rozbroje, nechajte si to pre seba.

Pamätajte, všetci sme len ľudia. Ak sa rozhodnete niekomu zdôveriť, pomyslite si, ako by to padlo vám a aké to môže mať následky.

Zdroj: popsugar.co.uk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.