Pre niekoho nepríjemná téma, no netreba si pred ňou zakrývať oči.

Hovoríme o tom síce neradi, no tieto veci sa dejú a vôbec nie sú ojedinelé. Tak, ako muži opúšťajú svoje partnerky kvôli iným ženám, tak aj ženy opúšťajú svojich partnerov kvôli iným mužom. Preblesla vám hlavou otázka, prečo to robia? Tu je hneď niekoľko odpovedí.

Veľakrát sa končia aj vzťahy, ktoré vyzerali zdanlivo dokonale. Keďže sa však žena rozhodla opustiť svojho partnera kvôli inému mužovi, všetko až také dokonalé zjavne nebolo. Čo sa teda mohlo stať?

Jej partner jej nedoprial dostatok osobného priestoru

Ak vo vzťahu funguje 100%-ná dôvera, ani jednému z partnerov by nemalo prekážať, ak ten druhý potrebuje tráviť viac času osamote. Ak odídete na opustenú horskú chatu, aby ste si premysleli námet na novú knihu, no partner vás neustále bombarduje hysterickými SMS-kami, nečudo, že budete psychicky na dne.

Photo by Averie Woodard on Unsplash

Jej partner nebol úprimný

Lož sa dá odpustiť, no nedá sa na ňu zabudnúť. Čím dlhšie ju tajíte, tým je to horšie a následky vyplývajúce z jej prevalenia budú o to rozsiahlejšie. Navyše, každá lož je ako malá prasklina – ak ich je priveľa, vzťah sa vám rozpadne v rukách.

Jej partner bol priveľmi náladový

Prirodzene, nikto nemôže mať na tvári (falošný) úsmev nasadený 24 hodín denne. Ak sa však dospelý muž správa ako adolescent na vrchole svojej puberty, nečudujte sa, ak žena skončí v náručí iného.

Jej partner bol priveľmi vážny

Máloktorá žena vyslovene vyhľadáva detinskosť, no prehnaná serióznosť je tiež na škodu. Srdce ženy si získa muž, ktorý sa bude vedieť zasmiať aj sám na sebe a bude spontánny.

Photo by Jacob Ufkes on Unsplash

Jej partner ju nepočúval

Vzniknuté problémy chcela možno riešiť 100x, no zakaždým dostala rovnakú odpoveď: “Ja si nemyslím, že s naším vzťahom by niečo nebolo v poriadku.” Preto sa mohlo stať, že jej problémy a trápenia vypočul niekto iný.

Jej partner bol prehnane kritický

Nemiloval ju takú, akou bola. Možno sa jej viackrát spýtal, či nechce začať chodiť do posilňovne, aby mala postavu ako jeho kolegyňa, alebo bol večne nespokojný s jej prácou. Preto si našla niekoho, kto si ju vážil – presne takú, akou je.

Jej partner na ňu nemal čas

Ich priority evidentne neboli rovnaké. On mohol mať na prvom mieste prácu, pretože chcel zabezpečiť rodinu, no ona by si radšej uskromnila a mala pri sebe milujúceho muža.

Photo by Asdrubal Luna on Unsplash

Jej partner bol násilník

Možno by ste čudovali, čoho je po pár pohárikoch a za zavretými dverami schopný ten váš milý, večne usmiaty sused. Ľuďom (našťastie) do hláv nevidíme, preto nikdy nikoho nesúďte – nemôžete vedieť, či nešlo práve o tento prípad.

zdroj: themindsjournal

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.