Sú veci, ktoré ťa ťažia, no stále ich robíš, aj keď si to uvedomuješ. Čas je však neúprosný a ide rýchlejšie, než si uvedomujeme. Aby si však nič neľutovala vo svojich 30tich rokoch, začni si uvedomovať, že toto je ideálny čas zmeniť svoj život k lepšiemu. 

Cestuj. Kedy budeš mať viac času, ak nie teraz? Nastav si svoj wish list s destináciami, ktoré by si chcela vidieť. Nemusíš cestovať stále, no raz za čas je fajn ísť preč a zažiť nové kultúry, zvyky a nové miesta. Budeš rozhľadenejšia a pohodovejšia.

Prestaň sa ničiť. Si vo svojom tele, si projekt, na ktorom môžeš pracovať a svoje podmienky môžeš zmeniť. Prestaň si neustále hovoriť, že si neschopná a nepodceňuj sa, na to už nie je čas. Začni na sebe pracovať a konečne sa maj rada, pretože to vplýva na tvoj každodenný život viac, než si myslíš.

Ži. Povieš si, že žiješ, no kedy si sa naposledy dobre a výdatne najedla bez toho, aby si sa niekde neponáhľala? Začni vnímať to, že život ide rýchlejšie, než si uvedomuješ a ak nechceš ľutovať neskôr veci, ktoré si mohla teraz zmeniť, zamysli sa nad tým, aké dni prežívaš a či si s nimi spokojná.

Prestaň sa stretávať s ľuďmi, ktorých nemáš rada. Váž si vlastnú spoločnosť a to, že tu nebudeš večne. Ak sa s nimi stretávaš len preto, lebo nemáš s kým iným, je tu veľký problém. Nemrhaj svoj čas s ľuďmi, ktorých aj tak nemáš rada a ver mi, že po 30tke sa určite nebudete stretávať. Vytvor si hodnotné a dlhotrvajúce priateľstvá, ktoré majú nejaký zmysel a vieš, že sa na tých ľudí môžeš kedykoľvek spoľahnúť.

Investuj do svojho osobného rastu. Daj si záležať na tom, že sa každý deň naučíš niečo nové, že si niečo dobré prečítaš a že sa zapíšeš na nejaké kurzy, vďaka ktorým sa posunieš ďalej v práci. Je jedno, či je to angličtina, kurzy varenia alebo právo. Uč sa. Vždy sa ti to zíde.

Buď milá. Slušnosť je najlacnejšia investícia a môže sa ti často vrátiť späť. Ani si neuvedomuješ, ako veľmi pôsobíš na ľudí tým, ako často sa usmievaš, ako komunikuješ a ako pomáhaš. Buď dobrou osobou, pretože ani netušíš, kedy sa ti to môže vrátiť, kto ťa ocení a kto ťa posunie ďalej. Sú to skúsenosti, ktoré ti nikto nikdy nezoberie.

Nauč sa narábať s peniazmi. Pochop, že peniaze sú tu na to, aby si si ich užila, aby si mohla prežiť a aby si si mohla niečo dopriať, no nie ich hneď bez rozmýšľania minúť na veci, ktoré ani nechceš a neskôr ich aj tak vyhodíš. Zrátaj si svoje výdavky a urob si poriadok vo svojich financiách lebo možno to je práve vec, ktorá ťa ťaží a ani o tom nevieš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.