Filmy o najslávnejšom čarodejníkovi si nezískali len srdcia detí po celom svete, no veľmi radi sa k nim vracajú aj mnohí dospelí. A to z jednoduchého dôvodu. V dobrodružstvách Harryho Pottera sa okrem zdanlivo jednoduchej zápletky skrýva aj veľké množstvo životných právd. A možno aj práve vďaka tomu sa z tejto čarodejníckej série nestala len nejaká komerčná záležitosť.

Prečítaj si teraz tie najkrajšie a najpravdivejšie výroky, ktoré robia tieto filmy takými unikátnymi.

„Slová sú, podľa môjho nie tak skromného názoru, našim najväčším nevyčerpateľným zdrojom mágie. Schopné spôsobovať zranenia aj naprávať ich.“ (Albus Dumbledore, Harry Potter a Dary smrti)

„Pokiaľ chceš vedieť, aký niekto naozaj je, tak si všimni, ako sa správa ku svojim podriadeným, nie k seberovným.“ (Sírius Black, Harry Potter a Ohnivá čaša)

„Neľutuj mŕtvych, Harry. Ľutuj živých a obzvlášť tých, ktorí žijú bez lásky.“ (Albus Dumbledore, Harry Potter a Dary smrti)

„Úspech predurčuje sila presvedčenia, nie množstvo jeho vyznávačov.“ (Remus Lupin, Harry Potter a Dary smrti)

„Mladí nemôžu vedieť, ako premýšľajú a ako sa starí cítia. Ale starí ľudia sa previnia tým, keď zabudnú, aké to je byť mladý…“ (Albus Dumbledore, Harry Potter a Fénixov rád)

„Nezáleží, aký sa narodil, ale čo z neho vyrastie.“ (Albus Dumbledore, Harry Potter a Ohnivá čaša)

„Vyžaduje veľkú odvahu postaviť sa našim nepriateľom, ale rovnako tak postaviť sa našim priateľom.“ (Albus Dumbledore, Harry Potter a Kameň mudrcov)

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.