Máloktorý muž si uvedomuje tieto zlozvyky. Avšak keď ich vykorení zo svojho života, môže tak posunúť vzťah na kvalitatívne vyššiu úroveň. Preto to určite stojí za pokus.

Muži sú z Marsu a ženy z Venuše. To je starý známy fakt. Niekedy sa vzájomne chápeme len veľmi ťažko. Obe pohlavia majú svoje prednosti aj muchy. Dnes sa pozrieme na 7 drobných zlozvykov, ktoré skôr či neskôr znechutia takmer každú ženu.

Väčšina konfliktov nielen v partnerských ale i v medziľudských vzťahoch vzniká ako následok nedorozumenia. Niekto si niečo vysvetlí po svojom. Málokto chce cielene ublížiť druhému človeku, i keď bývajú i také prípady. Keď sa konflikt nerieši, začne sa nabalovať, pričom neraz z malej snehovej gule vznikne obrovská lavína. Muži najmä nesprávnym reagovaním na potreby či signály ženy nechtiac spôsobia to, že žena pomaly ale isto stráca záujem. Tu je 7 vecí, ktorých by sa mal vyvarovať každý chlap.

#1 Nedbalý pozdrav

Photo by SHTTEFAN on Unsplash

Kľúčovou pre každú ženu je pozornosť. Nemusí sa stať pre muža stredobodom vesmíru, avšak je potrebné, aby muž prejavoval záujem. Ženy, ktorým práve chýba pozornosť, začínajú vädnúť. Podobne ako kvetina, ktorú prestaneme polievať. Ak teda muž príde domov z práce, pričom ženu, ktorá sa chce porozprávať o prežitom dni odbije jedným nedbalým pozdravom, žena začne strácať pôdu pod nohami. Preto je lepšie sa tomu vyvarovať a nájsť si aspoň pár minút času na rozhovor s človekom, ktorý tvorí neoddeliteľnú súčasť vášho života.

#2 Sama v dave

Vybrali ste sa na firemný večierok? Rozhodne si ho treba užiť. Avšak ak ste si so sebou zobrali partnerku, netreba na ňu zabúdať. Ak ju necháte niekde trčať v kúte, asi sa vám za samotu v dave dvakrát nepoďakuje. Ak ste niekde spolu, nezabudnite sa jej venovať. Pre ženy je to oveľa dôležitejšie, než si myslíte.

#3 Zosmiešnenie

Photo by Dev Leigh on Unsplash

Každý z nás má v sebe nejaké nespracované strachy. Väčšina žien sa však o nich nebojí hovoriť. Preto sa skôr ako muži priznajú k tomu, že majú panický strach z pavúkov, výšok či iných „lahôdok“, ktoré vedia znepríjemniť život. Muž, ktorý vie o strachu svojej partnerky, by ju nemal kvôli tomu zosmiešňovať, ani si robiť srandu so strachu, s ktorým bojuje. Preto hádzať pavúkov po partnerke nemusí byť práve tou najlepšou ideou.

#4 Na prvom mieste sú jeho priatelia

Ak ste vo vzťahu, zákonite to neznamená, že sa musíte vzdať všetkých sociálnych väzieb. Užívajte si kamarátov, život, spoločnosť. Len treba myslieť na určitú hierarchiu, v ktorej bude na popredných miestach práve vaša partnerka.

#5 Podkopávanie rodičovskej autority

Photo by Ron Jake Roque on Unsplash

To sa týka najmä rodičov. Ak muž bude hrať úlohu dobrého policajta, pričom za všetko zlé môže len mama, deti začnú preferovať len otca. Rodičia by mali ťahať za jeden koniec, preto netreba ich autoritu vzájomne podkopávať.

#6 Všetkého veľa škodí

A to platí aj o alkohole, fajčení či iných zlozvykoch. Skúste si udržať rozumnú hranicu. Žiadnej žene nie je príjemné ľahnúť si do postele s popolníkom.

#7 Nedôvera

Photo by Emily Morter on Unsplash

Základom každého vzťahu je dôvera. V zdravom vzťahu nie je miesto na sústavné polopravdy či klamstvá. Preto choďte do vzťahu s čistým štítom. Žena sa skôr či neskôr dozvie o veciach, ktoré tajíte. Pravda vždy vyjde najavo. A chvalabohu za to, že je to naozaj tak.

zdroj: yourtango

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.