Každý sme rôzni a taktiež sa rôzne správame aj pri vzťahových otázkach. Sú však ľudia, ktorí až príliš často vedia sabotovať vzťahy. Ktoré znamenia teda utekajú pred vážnymi vzťahmi? 

Panna

Panna odchádza zo vzťahu nie preto že by sa bála viazanosti, no bojí sa byť zranená. Jej zraniteľnosť je jej znakom a taktiež často skrýva svoju citlivosť za slová, ktoré znejú niekedy až necitlivo a rebelsky. Panny sú často nedotknuteľné, pretože nechcú, aby im bolo ublížené a tak aj podľa toho konajú. Sú to najťažší kritici lásky a veľmi často pochybujú aj o sebe a aj o druhých.

Panny sú veľkí perfekcionisti, ktorí sú nešťastní vo vzťahu už len z toho dôvodu, že sa snažia robiť všetko na sto percent a potom majú pocit, že tí druhí nedávajú toľko energie do ich vzťahu.

Blíženci

Blíženci milujú lásku ako ktokoľvek iný, no ak sa začnú nudiť, odchádzajú zo vzťahu, aj keď vedia, že toho druhého veľmi zrania. Blíženci sú znamením rozdvojenej osobnosti, preto často o tom, čo žijú, pochybujú a to isté platí aj o ich vzťahoch. Taktiež túžia po dobrodružstve a ak to tak vo vzťahu necítia, veľmi rýchlo sa zbalia a odídu.

Blíženci občas potrebujú aj drámu s ľuďmi, ktorých milujú, no príde im to vzrušujúce. Stále nevedia pochopiť, že láska nemusí byť zložitá, aby bola romantická.

zdroj: unsplash.com

Vodnár

Znamenie Vodnára je známe tým, že uteká od akýchkoľvek citov a emócií. Taktiež uteká do svojho vlastného sveta a aj keď sa konečne začnú zaujímať o lásku, nič to z ich komunikácie nenaznačuje. Je iróniou, že ich potreba robiť dobro môže niekedy odviesť pozornosť od ich predchádzajúcich dobrých skutkov, ktoré ich vedú k nevedomému ublíženiu iným ľuďom, na ktorých im záleží.

Aj keď sa to možno nezdá, Vodnári sú hlboké duše, ktoré sú silné a túžia po spojeniach. Ak mu však nestojí za to trpieť v nejakom vzťahu, neriskuje a odchádza.

Kozorožec

Kozorožeci sú extrémne cieľavedomí ľudia. Rovnako ako Panna, aj oni sú veľmi samostatné bytosti, ktoré potrebujú svoj priestor a často sa stane, že sa ich partner ocitne v ich živote nie na 1. mieste. Kozorožci však nepotrebujú veľa pekných slov od svojich partnerov a vôbec nevyžadujú žiadnu romantiku.

Kozorožeci sú však šéfovia a zabúdajú, že niekedy potrebujú kompromis. Ich nezávislosť je jednou z ich najlepších vlastností. Keď sa však Kozorožci správajú tak, akoby nepotrebovali nikoho po celú dobu, môže to spôsobiť, že sa ich partner bude cítiť nepotrebný.

Baran

Baran je klasický prípad znamenia, ktoré je príliš komplikované vo vzťahoch. Milujú výzvy a dávajú do všetkého príliš veľa energie, ktorá sa im nemusí vždy vrátiť. Barani si veľmi potrpia na to, aby ich vzťah bol dynamický a taktiež dáva niekedy až príliš šancu všetkým ľuďom, aj keď s nimi vo vzťahu nechce byť.

Barani sú veľmi vášniví ľudia a ich vysoká intenzita môže vystrašiť niektoré z plachých znamení. Ich nálada môže hovoriť až príliš za nich a ich netrpezlivosť môže odviesť ich partnera preč.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.