V súčasnosti je čoraz viac náročnejšie vyhovieť „ideálu krásy“ bez toho, aby tvoj pohľad do zrkadla nesprevádzali výčitky. Ako teda žiť zdravo a bez starostí?

Každý deň si dobrovoľne nahovárame a presviedčame sa, že nie sme dosť dobré – pre nikoho, ani pre seba (často bez toho, aby niekto niečo povedal). Vyberáme si tú hroznú cestu trápenia sa a zabúdania na sebalásku a rešpekt k vlastnému telu.

Pritom si stačí uvedomiť zopár základných vecí, zmeniť nejaký ten zlozvyk (všetky nie, lebo čo by to bolo za nudu) a na pomyselnom konci (lebo reálny neexistuje) nás čaká fit, sexy, sebavedomá osoba plná energie s obrovským úsmevom na tvári.

Nedokonalé..

Podľa môjho skromného odhadu je Instagram z 90 percent štylizovaný. Za dokonalými profilmi modeliek sa skrývajú hodiny retuše a líčidiel. Neprikladaj mu veľkú váhu. Predsa si len žena, ktorej sa občas nechce umyť vlasy alebo si oholiť nohy. Neporovnávaj sa a ani sa nesnaž byť kópiou týchto vyumelkovaných dievčat zo sociálnych sietí. Radšej sa zameraj na to, aby si svoj život žila plnohodnotne.

Bez cvičenia to nepôjde

Keď budeš ležať pred telkou s pizzou na nohách, dokonalé telo nedosiahneš. Ani sťažovanie sa na postavu v zrkadle ti nepomôže ku zmene. Kritika je dobrá vec, ale iba raz. Nech ti na začiatku poslúži ako motivácia. Potom nech nasledujú činy a žiadne ľutovanie sa či vyhováranie. Nenúť sa do toho, ale motivuj. Lebo ty nemusíš, ale chceš a ak pochopíš tento rozdiel, tak ťa čaká krásne telo a skvelý pocit.

Pozor na stravovanie!

Je dôležité,uvedomiť si, čo si naozaj tvoje telo  pýta a čo si zasa pýtajú tvoje oči. Telo presne vie, čo potrebuje, len ty máš tendenciu ho presviedčať o opaku, resp. vôbec ho nepočúvať. Zbystri pozornosť, oči pre istotu zatvor a daj si na tanier len to, čo tvoj organizmus potrebuje na správne fungovanie. Vždy sa poraď o zložení tvojho jedálničku s odborníkom alebo doktorom.

Photo by Stefan Vladimirov on Unsplash

Všetko sa dá, keď sa chce

Dodržiavať presný plán práce a popri tom stíhať všetky povinnosti, je náročné. Potom sa stáva, že nemáš ani chuť ísť sa potiť ešte k tomu do fitness centra. Miesto zúfania sa snaž nájsť plán B. Čo tak si zacvičiť v pohodlí domova alebo ísť na dlhú prechádzku so psíkom? Každý krok a pohyb na viac sa počíta. Preto sa snaž byť aktívna za každých okolností.

Sústreď sa na lásku

Poďakuj za vyrážky na čele aj za kruhmi pod očami, lebo všetko zlé niečo vyjadruje a symbolizuje. Potom ako za to poďakuješ, sa sústreď na to, čo na sebe obdivuješ alebo máš rada. Veľké oči? Husté vlasy? Dlhé nohy? Dokonalý úsmev? Plné pery? Verím, že niečo nájdeš, aj keď to pre teba nebude prirodzené, vyzdvihni to. Šír lásku, lebo láska je cesta.

Photo by Baylee Gramling on Unsplash

Samozrejme, pravidelný pohyb a zdravá strava plus pitný režim je absolútny základ, ale bez spokojnej a veselej duše, všetku tú drinu nebudeš vedieť oceniť a tešiť sa z nej. Poď teda spolu s motiváciou a odhodlaním do toho! Urči si reálny cieľ a skamaráť sa s trpezlivosťou, lebo nič nie je len tak a výsledky, ktoré rýchlo prídu, vedia aj rýchlo zmiznúť.

Preto si začni veriť a nikdy sa nevzdávaj!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.