pexels.com

Láska nepríde ako blesk z jasného neba, aj keď sa ti to tak občas môže zdať. Možno si sa zamilovala a ani nevieš kedy. Alebo ťa možno láska čoskoro ešte len prekvapí. Zamilovanosť má totiž týchto 5 fáz.

1. Stanete sa priateľmi

Budete tu pre seba vždy, ak sa budete chcieť porozprávať. Riešite vašich ex, vaše problémy i radosti. Máte sa radi iným spôsobom. Ako sestra s bratom. Poznáte svoje tajomstvá a necháte ich v bezpečí. Máte svoje interné vtipy. Vybudovali ste si pevný základ ešte skôr, ako sa začne stavať vyššie.

2. Začneš si ho viac všímať

Sleduješ ako chodí, alebo ako sa mu blýska v očiach, keď rozpráva o niečom, čo má rád. Začneš si všímať malé veci, ktoré sa ti na ňom páčia. Už poznáš ako sa smeje, keď je nervózny. Ako sa vrtí, ak mu je niečo nepríjemné. Spoznáš, kedy ho niečo trápi a kedy je šťastný. Ak si ho začneš takto všímať, zamiluješ sa.

3. Najprv si to neuvedomíš

Budeš počuť vtip, o ktorom si pomyslíš, že by sa mu páčil, alebo uvidíš film, a hneď budeš vedieť, že by ho určite zaujal. Nebudeš o tom premýšľať. Keď začuješ jeho meno, tvoja myseľ ťa vráti k jeho tvári. Zacítiš jeho kolínsku a bude to vôňa, pri ktorej sa cítiš dobre. Potom uvidíš farbu jeho očí, na ktorú sa dokážeš pozerať navždy. Myšlienky na neho ťa budú vyčerpávať až dovtedy, kým si uvedomíš, že si sa zamilovala.

4. Nastane bod, kedy si uvedomíš, že všetko čo chceš, je on

Začneš ho uprednostňovať pred ostatnými. Pred rodinou či kamarátmi. Budú sa sťažovať, že s ním tráviš príliš veľa času. Ale ako im máš vysvetliť, že keď si s ním, tak je celý svet v poriadku a bez neho máš pocit, že ti niečo chýba. Keď počuješ jeho hlas, v bruchu máš motýle. A za jeho náručie by si nič nevymenila.

5. Posledná fáza

Keď vieš, že si úprimne zamilovaná. Opýtaj sa samej seba: je to ten pravý? Ustúpiš, ak ťa pobozká? Ak skončíš s pochybovaním, všetky otázky odhodíš preč. Láska nie je niečo praktické, je nepraktická, chaotická a ťažká. Ťažká a úžasná. A ak si len myslíš, že si zamilovaná, tak už pravdepodobne dávno si. Láska je to, čo si myslíš že je, a iba ty ju môžeš definovať.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating