A síce je december plný stresu a naháňania sa za akousi vianočnou dokonalosťou, čo chvíľa príde obdobie, kedy si budeme môcť vyložiť nohy a užiť trošku voľna. A práve v týchto časoch nám pomôže Netflix a jeho seriály, ktoré sa oplatí vidieť. Ak stále nevieš, čo pozerať, tento zoznam ti s tým zaručene pomôže.

1. The OA –  pre ľudí, ktorí majú radi mystery

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: www.imdb.com

The OA som videla asi 2 roky dozadu, no dodnes mi ostal v pamäti. Preto si myslím, že všetci tí, ktorí máte radi záhady a tak trošku futurizmus si tu prídete na svoje. Dej tejto mysterióznej drámy sa točí okolo hlavnej hrdinky Praire, ktorá bola 7 rokov nezvestná a odrazu sa objaví v meste s telom posiatym jazvami, pričom nespoznáva ani svojich rodičov. Podstatnou zmenou j to, že v čase zmiznutia bola slepá, no po návrate vidí. To, čo sa jej stalo sa rozhodne povedať 5 ľuďom, ktorých jej príbeh spojí dokopy.

2. 13 Reasons Why – ak chceš nahliadnuť do života samovraha

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: www.imdb.com

13 Reasons Why je veľmi ťažký seriál, no mám pocit, žeby sme ho mali vidieť. Na jednej strane ti pomôže nahliadnuť do života samovraha a pochopiť, aké veci dokážu človeka viesť k samovražde. Na druhej ti ukáže, ako negatívne tým ovplyvní život všetkých, ktorí po nej ostali. Hlavná hrdinka ešte predtým, než sa zabije, nahrá sériu 13 kaziet =  dôvodov, ktoré ju viedli k samovražde, a rozošle ich ľuďom, ktorí sa v jej príbehu ocitli.

3. The End of the F***ing World – ak si tak trošku podivín

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: www.imdb.com

Prvá vec, ktorá mi napadne v súvislosti s týmto seriálom je skvelá hudba. Pomaly po každom diele som zisťovala, čo tam hralo. Celý príbeh je tak trochu vtipná dráma. 17 ročný chlapec, ktorý si o sebe myslí, že je psychopat so sklonom k vražde sa náhodou zoznámi s hrubou a vulgárnou 17 ročnou dievčinou, ktorá práve nastúpila do jeho školy. Neskôr spolu začnú chodiť, no celý ich vzťah je viac než len divný.

4. Black Mirror – ak chceš zažiť odraz dnešnej spoločnosti a kam až môže zájsť

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: www.imdb.com

Ak sa ma niekto opýta, aký je môj najobľúbenejší seriál, nepochybne odpovedám Black Mirror. Nemám totiž rada prázdne komédie, či sitcomy, ktoré po dopozeraní ani neviem, o čom boli. Black Mirror je iný. A to doslova. Každá jedna časť v sebe ukrýva iný príbeh, iných hercov. A aj keď na seba zdanlivo nič nenadväzuje, v poslednej časti poslednej série môžeme zbadať akési prepojenie. Black Mirror ti ostane ešte dlho v pamäti.

5. The Crown – ak miluješ históriu

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: www.imdb.com

The Crown je totálna oddychovka. Tento seriál zvládneš pokojne aj za jeden týždeň. Milujem historické veci, ktoré majú prepojenie na skutočnú udalosť. The Crown nám porozpráva príbeh kráľovskej rodiny, so všetkými pikoškami a politickými aspektmi, ktoré sa  v čase vládnutia Alžbety druhej odohrali. Plusom je úžasná britská angličtina, ktorá ti pomôže s výslovnosťou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.