MÝTUS #1 – Introverti neradi rozprávajú

Pravda: vyberajú si, čo povedia

Zatiaľ, čo ľudia okolo verbalizujú čokoľvek im napadne, introverti nemajú radi debaty o bezvýznamných veciach. Znepokojuje ich to, najmä ak konverzácia nikam nevedie.

Radšej si premyslia, čo povedia a pozorne počúvajú pred tým, než sa zapoja do konverzácie. Ak je v prítomnosti veľa ľudí, je ťažké dostať sa k slovu a preto sa rozhodnú mlčať. Nemá zmysel vyjadrovať dobre premyslenú myšlienku, ak padne na hluché uši. V dôsledku toho sú introverti často označovaní ako ľudia, ktorí neradi hovoria alebo nemajú čo povedať.

MÝTUS #2 – Introverti sú hanbliví

Pravda: sú odmeraní

Je pravdou, že veľa hanblivých ľudí sa stane introvertom. Napriek tomu nie všetci introverti sú hanbliví – strážia si svoje súkromie a neradi zapájajú iných ľudí do svojich problémov. Rozdiel medzi hanblivosťou a introverziou spočíva v tom, že hanbliví ľudia sa boja sociálneho kontaktu, introverti nie.

unsplash.com

MÝTUS #3 – Introverti sú drzí

Pravda: sú úprimní

V dnešnej dobe znesie pravdu a priamosť len málo ľudí. Jediné, čo introverti chcú je, aby boli všetci úprimní a nikto sa na nič nehral. To môže byť byť dôvodom, prečo majú introverti pocit, že do spoločnosti nezapadajú.

MÝTUS #4 – Introverti nemajú radi ľudí

Pravda: cenia si ich

Naopak, introverti si veľmi vážia svojich priateľov, ktorých by dokázali spočítať na jednej ruke. Ak vás raz bude introvert považovať za svojho priateľa, máte obrovské šťastie, pretože ste našli verného spojenca na celý život.

MÝTUS #5 – Introverti neradi chodia von

Pravda: ak chcú, vedia sa zabaviť rovnako ako extroverti

Je to nezmysel. Ak aj nie si introvert, tak predsa len pochopíš, aké je dôležité mať čas sám pre seba. Introverti toho času potrebujú viac. Nemajú problém ísť von a zabaviť sa rovnako ako extrovertnejšie typy ľudí, no potom príde moment, kedy si na istý čas potrebujú dať sociálnu pauzu.

stocksy.com

MÝTUS #6 – Introverti chcú byť stále sami

Pravda: občas len potrebujú čas pre seba

Nie je tajomstvom, že introverti sa považujú za jedných z najväčších snílkov. Sú to hlboko premýšľajúci a kreatívni ľudia, ktorým práve tieto časy samoty dovolia o niečom v pokoji premýšľať. No rovnako sa môžu začať cítiť osamelo, ak nebude na blízku niekto, s kým môžu svoje pocity a nové objavy zdieľať.

MÝTUS #7 – Introverti sú divní

Pravda: sú individualisti

Neriadia sa tým, čo je momentálne populárne na instagrame, alebo iných sociálnych sieťach. Svoje rozhodnutia takisto neuskutočňujú podľa očakávaní iných ľudí a nezáleží im na tom, či sa to niekomu páči, alebo nie.

MÝTUS #8 – Introverti sa nezaujímajú o svet okolo seba

Pravda: sústredia sa na svoje myšlienky a emócie

Sú to citliví a premýšľajúci ľudia, ktorých vnútorný svet je zaujímavejším a lepším. Preto majú ostatní ľudia pocit, že sú introverti príliš zahĺbení do seba. No to nemusí znamenať, že nevenujú pozornosť tomu, čo sa deje okolo nich.

pexels.com

MÝTUS #9 – Introverti sa nevedia odreagovať a zabaviť

Pravda: majú vlastný druh zábavy

Mali by sme si uvedomiť, že každý z nás má vlastný druh zábavy. Niekomu k tomu dopomôže alkohol, niekomu kniha. Alebo aj oboje naraz.

Ak sú na mieste, kde je príliš hluku, radšej odídu niekam, kde je to pokojnejšie. Mozog introvertov je veľmi citlivý a preto aj zábava či oddych pre nich predstavuje niečo iné.

MÝTUS #10 – Introverti sa dokážu stať extrovertmi

Pravda: hlúposť

Skús si predstaviť, že ti niekto povie, aby si zmenil svoju osobnosť. Myslíš, že sa to nedá, však? Nikto z nás sa nedokáže len tak “napraviť” kvôli tomu, že to niekomu nevyhovuje. Či si introvert alebo extrovert, zaslúžiš si byť uznávaný a rešpektovaný za svoju prirodzenú povahu. V našich mozgoch neexistujú žiadne prepínače.

V skutočnosti jedna štúdia ukázala, že percento introvertizmu stúpa so zvyšujúcim sa IQ. To znamená len jednu vec. Čím inteligentnejší si, tým väčším introvertom sa stávaš.

zdroj: 9gag

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.