Nielen my ženy znášame rozchod ťažšie. Týka sa to aj niektorých mužov. Niekedy sa spamätávajú dlhšie a na svoju bývalú nedokážu zabudnúť tak ľahko. Aj napriek tomu by sa chceli posunúť ďalej.

V tej chvíli prichádzaš na scénu ty, dobrá kamarátka alebo nová známosť. Možno sa spočiatku začnete len tak stretávať a chceš mu pomôcť, aby sa necítil tak zle. Čím viac času spolu budete tráviť, tým sa budete viac zbližovať. Napokon sa ani nenazdáš a zblížite sa. Ako si však začať vzťah s niekým, kto sa ešte nepreniesol cez svoju ex?

V prvom rade budeš musieť byť veľmi trpezlivá. Musíš si dávať pozor aj na to, čo povieš, aby si nespomínala jeho bývalú. Netlač na neho len preto, že si myslíš, že sa z toho ľahko a rýchlo dostane. Nemusí sa to stať. Buď ohľaduplná aj v tom prípade, ak na neho doľahne nostalgická chvíľa.

On sám bude dosť rozhodený z toho, že k tebe niečo cíti a aj by s tebou chcel byť, no ešte stále nie je zahojený z predošlého vzťahu. Možno sa bude snažiť odháňať ťa od seba a je len na tebe, ako sa v tej chvíli zachováš. Ak ho máš naozaj rada, musíš len vydržať a presvedčiť ho o tom, že to s ním myslíš vážne.

Ak ti ale povie, že ešte nie je na nový vzťah pripravený, rešpektuj ho. Ak by si na neho veľmi tlačila, mohlo by sa to celé skomplikovať ešte viac. Takýto chlap je citlivý a bojí sa ďalšieho sklamania. Na to nezabúdaj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.