smutná žena

Vzťah nie je len o tých pekných chvíľach, ale aj o kompromisoch, občasnej výmene názorov či nezhodách. Napriek tomu, aj počas tých zlý chvíľ by sa však obidvaja mali k sebe správať s úctou a rešpektom. Ak si tvoj partner na tebe vybíja svoju zlosť nie len fyzickými útokmi, nie je to v poriadku. Toto by si chlap k žene nikdy nemal dovoliť, je to jednoducho neprípustné vo vzťahu.

Nie všetky vzťahy sú ideálne. Vzťahy sú komplikované, avšak tvoria ho dvaja ľudia, ktorí k sebe niečo cítia. Dôležitými aspektami by tak mala byť vzájomná dôvera, ale aj rešpekt a láska. Ak jeden z týchto bodov chýba, vzťah nemôže byť rovnocenný a dlhotrvajúci, ba stáva sa toxickým.

Aj napriek láske je však potrebné opustiť vzťah, ktorý ti ubližuje a berie energiu. Toto by žiaden chlap nemal nikdy urobiť žene. Toto sú 4 veci, ktoré by si nemala tolerovať.

1. Fyzické napadnutie

Pod fyzické násilie sa neberie len to, ak muž udrie ženu. Ale mnoho iných aspektov, ktoré by si nemala tolerovať. Zahŕňa totižto všemožné druhy a formy brutálneho zaobchádzania od strkania, kopania, bitia, ťahania za vlasy a všetko, čo ti spôsobuje určitú bolesť.

Muž, ktorý udrie ženu nie je pravým mužom. Nikdy ho tak nenechaj, aby ťa fyzicky napadol a ak sa tak stane nečakaj na zmenu, ale odíď. Či už je pod vplyvom alkoholu, alebo nervov. Chlap, ktorý si váži svoju ženu ju nikdy neudrie. Ak si sa ocitla v takomto vzťahu a nevieš ako ďalej pomoc nájdeš na týchto stránkach.

2. Psychické týranie

Psychické týranie je častokrát omnoho horšie ako to fyzické. Bolí totižto dlhšie. Ak máte mať rovnocenný vzťah je veľmi dôležitá komunikácia, ktorá bežné konflikty rieši. Pri psychickom násilí ide o jednostrannú komunikáciu a nátlak, keď vlastne partner neznesie iný názor ako svoj vlastný.

Aj keď je psychické týranie ťažké dokázateľné, pretože rany po útoku nevidno, ty máš stále možnosť takéhoto partnera opustiť. Sem patrí napríklad vyhrážanie sa, psychické obťažovanie, ale aj urážky. Je to neprípustné vo vzťahu a najmä k žene. Práve takýmto správaním môžeš prísť o svoje sebavedomie, svoju hodnotu, ale psychické týranie môže prerásť aj do fyzických chorôb, či dokonca k sebapoškodzovaniu.

neprípustné vo vzťahu
zdroj: unsplash/M.

3. Ignorácia

Ak ťa partner ignoruje, tvoje požiadavky, prosby, ale aj obyčajnú konverzáciu a tvoju osobu, nie je to partner, ktorý by si ťa vážil. Z takéto vzťahu by si mala odísť a to čím skôr. Ignorácia k vzťahu nepatrí už len z dôvodu rešpektu voči druhej osobe, ktorá vo vzťahu s nami je.

Ignorácia tvojej osoby, tvojich požiadaviek ale aj snahy je neprípustná vo vzťahu, kde sa majú dvaja ľudia radi. Netreba si však pliesť pojmy introvertnosť a ignorácia. Byť introvertom vo vzťahu je v poriadku, pokiaľ nezačnete obaja žiť vo svojich svetoch a prestanete sa baviť o svojich pocitoch a z vášho vzťahu úplne vymizne konverzácia.

Ak jeden z vás nechce komunikovať, nie je to v poriadku. Takéto správanie sa dá charakterizovať aj ako toxické a preto, by si zo vzťahu, ktorý začína byť toxickým mala čím rýchlejšie odísť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating