Romantické komédie alebo horory nie sú zrovna tvoj šálok kávy? Tento výber najlepších dramatických filmov a seriálov ťa určite nadchne. Všetky nájdeš aj na Netflixe. 

Filmy

1. Zrodila sa hviezda (A Star Is Born)

Nečakaná láska, keď sa známy spevák Jackson zamiluje do mladej Ally. Kým ona zažíva obrovský úspech na pódiu so svojimi hitmi, Jackson bojuje s problémom s alkoholom a drogami.

2. Podoba vody (The Shape Of Water)

Trochu iný príbeh o láske, na aký sme zvyknuté. Nemá upratovačka sa v utajenom vládnom laboratóriu zamiluje do podivuhodného vodného tvora a naplánuje jeho únos, aby s ním mohla stráviť svoj život.

3. Nožnicovoruký Edward (Edward Scissorhands)

Edward je výtvorom vynálezca, ktorý zomrel skôr, ako ho stihol dokončiť. Zostal úplne sám v schátranom hrade až pokým ho neobjavila Perry, ktorá ho vzala k sebe domov. Edward spoznal jej dcéru Kim, do ktorej sa zamiloval.

4. Čierna labuť (Black Swan)

Dramatický thriller, ktorý sa odohráva v prostredí newyorskej baletnej scény, kedy sa mladá baletka kvôli svojej roli stane až desivo dokonalou a začne mať halucinácie.

5. Ja, legenda (I am Legend)

Robert je posledným človekom žijúcim v meste New York, pretože nevyliečiteľný vírus sa začal šíriť a ľudia, ktorí nestihli odísť, pohltil. Robert je imúnny voči vírusu a deň čo deň vysiela do éteru správu a snaží sa spojiť s ostatnými, čo prežili.

6. Drahokam (Uncut Gems)

Zatiaľ, čo sa mu kopia samé dlhy a nedoplatky, klenotník z New Yorku Howard riskuje všetko, aby vyhral ďalšiu obrovskú stávku.

7. Tajomstvo ich očí (Secret In Their Eyes)

Smrť jej dcéry zasiahne všetkých, no nikto sa nevzdáva a pátra po vrahovi. Zatiaľ, čo sa ohavný čin dlhé roky vyšetruje, niekto z nich skrýva hrôzostrašné tajomstvo.

8. Izba (Room)

Pre päťročného Jacka je izba celým svetom. Je to miesto, kde sa narodil, kde vyrastá a kde žije v bezpečí so svojou matkou Joy. Izba je pre Jacka domovom, ale pre jeho mamu väzením, v ktorom ich starý väzniteľ Nick drží už viac ako sedem rokov.

9. Regression

Muž obvinený zo sexuálneho zneužívania svojej dcéry sa na stanici k tomuto činu prizná, problém však je, že si na nič nespomína. Čím dlhšie sa detektív týmto prípadom zaoberá, tým viac zisťuje ohavné činy tohto prípadu.

10. Joker

Skrachovaný komediant s poruchou neovládateľného smiechu žije život, ktorý hraničí so šialenosťou. Jedného dňa zastrelí v metre troch mužov, a tak sa začne pre neho nový život, kde ho budú neskôr poznať ako ikonu zločinu, ako Jokera.

Seriály Netflix

1. The Sinner

Malý chlapec sa prizná k vražde svojich rodičov. Detektív Harry Ambrose sa vráti do svojho rodného mesta, aby mohol tento prípad prevziať a pracovať na ňom.

2. Mindhunter

Koncom roka 1970 sa rozhodnú agenti FBI, že preniknú do mysle vrahov a stotožnia sa iným spôsobom s ich prípadmi.

3. Messiah

CIA agent vyšetruje charizmatického a sympatického muža, ktorý má duchovné a nadprirodzené schopnosti.

4. You

Joe je zamilovaný do mladého dievčaťa menom Beck. Alebo je ňou skôr posadnutý. Extrémne a choro posadnutý. Čo všetko neurobíš kvôli láske? Aj nemožné.

5. Black Mirror

Séria príbehov, ktoré na seba nenadväzujú, no každý jeden má niečo do seba.

6. The End Of The F***ing World

Kamarátstvo dvoch mladých teenagerov nezačne zrovna s najlepšími úmyslami, no skončí sa zvláštnou láskou. Rozhodnú sa utiecť z domova a pri úteku ich stretne veľa nečakaných situácií.

7. Unbelievable

Po tom, čo je mladé dievča obvinené z vymysleného sexuálneho zneužitia, dve agentky prevezmú tento prípad a prešetrujú ho. Podľa skutočných udalostí.

8. Orange Is The New Black

Mladá newyorčanka skončí vo väzení po tom, čo sa jej činy z minulosti vyplavia na povrch. Vo federálnej väznici opisuje svoje každodenné zážitky, ktoré sú zo začiatku pre ňu veľmi náročné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.