Počasie vonku nám už dáva jasne najavo, že sa pomaly môžeme lúčiť so slnečnými dňami. Sychravé počasie vplýva nielen na naše aktivity, ale aj náladu. Keď je vonku búrka a ochladí sa, určite nemáš chuť na nič iné, iba sa zabaliť do deky, zaliať si obľúbený čaj a pozrieť si nejaký zaujímavý seriál.

My sme pre teba vybrali našich 7 obľúbených tipov z rôznych žánrov, ktoré sú do upršaného počasia ako stvorené.

Ozark

Atmosféra seriálu Ozark a dokonca aj tmavšie sfarbenie záberov pre umocnenie emócie, je jasným dôkazom toho, že toto je správny výber. Ide o dramatickú kriminálku, v ktorej nechýba napätie či strach.

Seriál z dielne Netflixu, ktorého prvá séria vyšla v roku 2017 a na štvrtú sa môžeme tešiť tento rok, rozpráva príbeh otca rodiny, ktorý sa zaplietol do prania peňazí, kvôli čomu sa musel so svojimi najbližšími odsťahovať preč a robiť všetko pre to, aby ich udržal nažive.

Pretty Little Liars

Ktorá žena by nepoznala tento seriál? Či si ho už videla alebo nie, aj jeho príbeh sa hodí do pochmúrneho počasia, ktoré sa bude čoraz viac predlžovať. Aspoň, že to má toľko zápletiek a častí.

V skratke, partia kamarátok príde o jednu z nich, po roku sa však z nezvestnej mladej slečny stane obeť vraždy. Tak sa zdá, že dievčatá skrývajú veľké tajomstvo, keďže boli posledné, kto ju videl nažive. A navyše, začnú dostávať zvláštne správy, ktoré znejú presne tak, ako by ich písala ich mŕtva kamoška.

Stranger Things

Seriál Stranger Things prináša taktiež dávku napätia, tentokrát v sci-fi rozmere. V deji sa prenesieš do 80. rokov minulého storočia do mestečka, v ktorom záhadne zmizol miestny chlapec. Jeho mama a najlepší kamaráti sa ho rozhodnú hľadať, no na svojej ceste objavujú rôzne paranormálne javy. A dokonca aj mladé dievča, ktoré nie je obyčajné.

You

K tipom na seriály „do dažďa“, nesmie chýbať ani dobrý triler. Za nás je to You, ktorý sa čoskoro dočká už aj tretej série. Hlavnou postavou je Joe, ktorého si zahral herec Penn Badgley, známy aj ako Dan Humphrey z Gossip Girl. Kým tam nevinne sledoval životy okolo seba, tu to až také nevinné nie je.

Joe má totiž problém s láskou – keď sa zamiluje, je tak posadnutý, že je to až choré a nebezpečné. A dokonca aj pre jeho milovanú.

The Haunting Of Hill House

Ak máš rada troška hororových prvkov, no nič prehnané, potom daj šancu aj seriálu, ktorý sa s novým príbehom dočkal aj pokračovania. V tom prvom, The Haunting of Hill House, spoznáš súrodencov, ktorých spojí rodinné nešťastie a budú musieť čeliť spomienkam z detstva, kedy žili v záhadnom dome.

Druhá séria, The Haunting of Bly Manor, prichádza s iným príbehom. V ňom prichádza do sídla mladá opatrovateľka, aby sa postarala o dve siroty. Rýchlo však príde na to, že aj v tomto dome sa dialo niečo zvláštne.

Black Mirror

Opäť trocha sci-fi prináša Black Mirror, ktorý má vďaka obľúbenosti dokonca 5 sérií. Od všetkých ostatných sa líši svojimi témami, ktoré odrážajú dnešnú spoločnosť a témy, ktoré sú pre ňu typické. Najmä to, ako nás dokážu technológie ovládať. Každá séria má svoj vlastný príbeh, no zimomriavky sú zaručené.

Narcos

A čo tak trocha životopisného seriálu? Narcos ti ukáže, ako žil a vládol vo svojej krajine kolumbijský drogový díler, Pablo Escobar. Uvidíš jeho moc aj pády, rodinné zákulisie, ale aj obrovskú snahu policajtov konečne ho dostať za mreže.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.