Seriály sú to, na čom v poslednom čase fičí mnoho ľudí. Deti, teenegery, dospelý, ale aj starší. Každý si nájde čas a urobí si pohodu pri vylihovaní na gauči. Existuje veľa seriálov, ktoré sú tak úžasné, že sa nám dostanú až pod kožu, a ani o sto rokov nás neprestanú baviť. No existujú však aj také, ktoré začneme pozerať a po pár minútach si povieme, že je to hlúposť a hľadáme niečo iné. Veru, je to tak.  Nie všetko nám práve vyhovuje, a preto som sa rozhodla, že ti sem dám pár tipov na fakt bombové seriály.

Niektoré z nich určite poznáš, pretože sú svetoznáme, ale ja verím, že nájde pár výnimiek, za ktoré budeš rada.

Tak teda, poďme na to!

1. RIVERDALE

Príbeh sa odohráva v malom mestečku RIVERDALE, kde hlavné postavy, Archie, Betty, Veronica a Jughead, spoznávajú a odhaľujú temnú stránku mesta. Nachádzajú sa tu dve školy, ktoré sa navzájom nenávidia. Jednou z nich je stredná škola, Southside, do ktorej sa nakoniec dostane aj spomínaný Jughead Jones (Cole Sprouse). Seriál má zatiaľ 2 série, no dobrou správou je, že už vychádza tretia! 

2. 13TH REASONS WHY?

Seriál, ktorý obletel celý svet, musí poznať snáď každý, kto žije vo svete internetovom. Ide o život študentky Hannah Bakerovej, ktorá spáchala samovraždu. Zanechala kazety, v ktorých vysvetľuje 13 dôvodov prečo. Príbeh je dosť silný a zanechá v človeku mnoho emócií, hlavne pri scéne, kde Hannah prichádza o svoj život. Príbeh má ešte len 1 sériu, ale scenáristka Selena Goméz potvrdila pokračovanie a druhej série sa dočkáme už čoskoro!

At that moment everything was perfect.

A post shared by 13 Reasons Why (@13reasonswhy) on

3. MIDNIGHT, TEXAS

Jeden zo seriálov, ktorý nie je až taký známy. Veľa ľudí si vyberá spomedzi seriálov podľa ich názvu. Čo je veľká škoda. Midnight, Texas, je plný záhad a mysterióznych vecí. Obyvatelia Midnightu sa skladajú z ľudí, ktorý sú tak nejak neľudia. Padlí anjeli, upíri, médium, duchova, démoni, čarodejnice a mnoho iných magických bytostí. Hranica medzi peklom a Midnightom sa láme a všetci sa spolu musia spojiť, aby porazili brány otvárajúce sa do pekiel. Seriál má zatiaľ iba jednu sériu.

A magical night. ✨ #MidnightTexas

A post shared by Midnight, Texas (@nbcmidnighttexas) on

4. THE MIST

V pokojnom americkom mestečku Bridgeville sa situácia zmení vo chvíli, keď sa nad oblasťou začne dvíhať tajomná hmla. Tá najprv nevyzerá ako problém, ale vo chvíli, keď obyvatelia zistia, že zabije takmer každého, kto s ňou príde do kontaktu, začína sa boj o prežitie. Niektorí tvrdia, že ide o súdny deň a Boh chce vykonať posledný súd, iní si zase myslia, že ide len o zvláštny prírodný úkaz. Ale pravda je omnoho desivejšia. Seriál má taktiež zatiaľ jednu sériu.

😥 #TheMist

A post shared by The Mist On Spike (@themist) on

5. STRANGER THINGS

Ďalší zo seriálov, ktorý dostal snáď každého z nás. Určite ho všetci dobre poznáme, ale tento seriál je tak úžasný, že ho jednoducho nejde vynechať zo žiadneho rebríčka. Raz večer, keď všetko prebieha tak ako inokedy, nastáva nečakaný zlom. Po Willovi sa šokujúco zľahne zem. Kým zúfalá matka spolu so starším synom spočiatku iba prihliadajú na kroky miestneho šerifa, zvyšok partie malých chlapcov podniká pátraciu akciu na vlastnú päsť. Pri hľadaní nezvestného Willa natrafia na záhadné mĺkve dievča „bez mena“. Po tejto scéne prichádza na rad kopa nevysvetliteľných udalostí. Záhadné telefonáty, podivná samovražda, či neustále výpadky elektriny spojené s rôznymi úkazmi v rodičovskom dome nezvestného chlapca sú však len predzvesťou niečoho, čo značne ovplyvní životy ľudí malého vidieckeho mestečka. Seriál má 2 série a na tretiu sa môžeme pripraviť už tento rok!

There's a fine line between adventure and nightmare. #StrangerThings

A post shared by Stranger Things (@strangerthingstv) on

6. HOW TO GET AWAY WITH A MURDER.

Na svoje si prídu aj milovníci riešenia tajomných vrážd. How to get away with a murder alebo po našom, nájdete tento seriál pod názvom ,,Vražedné právo“, je pre ľudí ako som ja, ako stvorené. Profesorka a právnička, Annalise DeWitt, si každý rok vyberá pár najlepších zo svojich študentov, ktorý majú šancu s ňou pracovať na skutočných prípadoch. Jedného dňa, sa však štvorica „kamarátov“ stane súčasťou vraždy. Sú schopní pre svoju nevinu urobiť všetko čo sa len dá? Dokonca aj obviniť manžela svojej vlastnej profesorky z vraždy? Či dokážu aj niekoho zabiť? Seriál obsahuje 4 série. 

Happy #TGIT! Are you ready for your mind to be blown on an all-new #HTGAWM?

A post shared by How to Get Away with Murder (@howtogetawaywithmurder) on

7.TEEN WOLF

Vlčie mláďa je napínavá dráma o premene a zakázanej láske súčasných teenagerov.
Šestnásťročný Scott McCall, večný outsider ignorovaný okolím, túžiaci po aspoň minimálnom uznaní, ktoré by ho vytrhlo z každodennej stredoškolskej anonymity. Keď sa jednej noci pridáva v lesoch k policajnému pátraniu po mŕtvom tele, stretáva sa v temnote s tajomným tvorom. Je uhryznutý a len zázrakom vyviazne živý. Ďalší deň ho však v škole čaká prekvapenie – z plachého outsidera sa stane vlkolak … a jeho život už nikdy nebude ako predtým. V každej zo sérií je niečo temnejšie a hrozivejšie. S každou novou sériou prichádza väčšie a väčšie zlo. Nedajte sa odradiť názvom, seriál v sebe ukrýva omnoho viac, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Veď nie nadarmo sa hovorí, ,,Nesúď knihu podľa obalu“, no a u tohto seriálu to rozhodne platí. Seriál obsahuje 7 sérií.

Tak, to by bolo z mojej strany asi všetko. Týchto 7 seriálov je pre mňa TOP a neviem sa dočkať nových sérií. Ak si nejaký z nich nevidela, určite neváhaj a pusť sa doňho. S istotou ti môžem sľúbiť, že neoľutuješ a nepremárniš svoj čas. Prajem príjemné pozeranie a dúfam, že si užiješ každú sekundu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.