Instagram/ozark_season/truedetective

Ak máš už dosť romantiky či smiechu pri predvídateľných snímkach, možno by bolo skvelé spraviť zmenu v tvojom seriálovom zozname. Skvelou voľbou je zaradiť tam aj trochu napätia a zločinu, pri ktorom spoznáš úplne iný svet. Nie len, že ťa krimi seriály zaujmú tak, že sa nebudeš vedieť dočkať pokračovania, ale dozvieš sa z nich aj mnoho informácií, o ktorých si doteraz netušila. 

Zločiny, krv, dusná atmosféra a mnoho ďalšieho. Na to sa priprav pri týchto našich 7 tipoch.

Breaking Bad

Perníkový tatko sa označuje za jeden z najlepších seriálov z prostredia kriminálneho života vôbec. A to aj napriek tomu, že jeho prvé časti vyšli už v roku 2008 a seriál skončil v roku 2012.

Dej ťa zaujme svojským učiteľom chémie, ktorý zistí, že má rakovinu a strach o zaistenie rodiny ho donúti vkročiť do sveta zločinu. Keďže má seriál 5 sérií, vieš, že sa jeho aktivity tak trocha skomplikujú.

Ozark

V roku 2017 sa začal vysielať seriál Ozark, ktorého nové časti vychádzajú aj v roku 2022. I tu sa stretneš s otcom rodiny, ktorý bude chcieť pre svoju ženu a 2 deti to najlepšie. Zapletie sa s mafiou tak, že tým navždy zmení ich život. Odsťahujú sa zo dňa na deň preč k jazeru mimo mesta, aby tam mohli robiť kšefty s peniazmi. Okolo nich sa však budú točiť samé komplikácie a nejeden človek príde o život.

Narcos

Kto by nepoznal meno Pablo Escobar? Jeho životný príbeh je zachytený v troch sériách seriálu Narcos, pričom sa bližšie pozrieš na to, ako to chodilo v živote tohto kolumbijského baróna, ktorého sa všetci obávali. Na magnáta sa budeš pozerať z pohľadu mužov zákona.

Peaky Blinders

Gangy z Birminghamu ťa prenesú v čase ešte o čosi ďalej, až do 20. rokov minulého storočia. Úspešný seriál má 6 sérií, pričom aj tento má koniec v roku 2022. Dej sa odohráva tesne po skončení prvej svetovej vojny v Británii, kde v chudobných častiach mesta bojujú všetci o život. Nebezpečné gangy medzi sebou vedú bitky nie len o peniaze, ale najmä o moc.

Money Heist

La Casa de Papel ti snáď netreba predstavovať, pretože sa stal fenomenálnym hitom. Tu však budeš držať palce zločincom tak, ako v žiadnom inom seriáli. V skratke, skupina zlodejov sa pokúsi o lúpež, aká tu ešte nikdy nebola pod vedením geniálneho Profesora, ktorý je vždy o krok vpred.

Sherlock

Ak miluješ tajomstvá a ich riešenie, potom je Sherlock pre teba to pravé. Jeden z najznámejších detektívov sveta dokáže rozlúštiť aj prípady, ktoré sa zdajú byť bez riešenia. Po boku svojho dobrého priateľa, doktora Watsona, však neraz bude bojovať aj o vlastný život.

True Detective

Pri detektívoch ešte ostaneme aj v našom poslednom tipe. Tu sa dvaja z nich vrátia k svojmu starému nevyriešenému a brutálnemu prípadu, pričom sa dej preplieta aj s ich osobným životom. Zatiaľ čo budú chcieť vyriešiť starší prípad, napäté to budú mať aj doma. V hlavných úlohách Woody Harrelson a Matthew McConaughey.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife