Zakázaná láska a Great Gatsby
Instagram/dyron_rises

Láska a vzťahy. Tak silné témy, ktorými sa zaoberáme každý jeden deň. Robia nás šťastnými, ale aj neskutočne smutnými. Inšpirujú básnikov, spevákov a tiež napríklad režisérov. Veď, ktorá z nás nemá rada príbehy, ktoré končia rozprávkovo? Tak, ako v skutočnom živote, aj vo filmoch to nie je vždy jednoduché. Niektoré lásky totiž musia prejsť naozaj veľkými skúškami, pri ktorých im svet nepraje. Hovoríme o zakázanej láske.

Ak chceš vedieť, aké prekážky si vie život pre dvoch zaľúbencov pripraviť, potom si do svojho zoznamu filmov zapíš aj nasledujúcich 7 tipov.

Nožnicovoruký Edward

Klasika, ktorá má už viac ako 30 rokov, no fanúšikov si našla aj medzi mladými. Toto nie je úplne príbeh zo skutočného života, no poukazuje práve na to, že sú medzi nami aj ľudia, ktorí sú iní. Avšak, aj oni si zaslúžia lásku, i keď sa ich okoliu zdá, že to nemusí byť v poriadku. V hlavnej úlohe Johnny Depp, ako milý výtvor vynálezcu, ktorý sa zamiluje do očarujúcej Wynony Ryder.

Loving

Kedysi sa za „iných“ považovali aj ľudia, ktorí mali odlišnú farbu pleti. City medzi nimi dokonale vystihuje táto téma. Píše sa rok 1958 a v štáte Virginia je rasovo zmiešané manželstvo zakázané. Láska si však nevyberá a to, že k sebe naozaj patria, zistia Mildred a Richard. Po tom, čo otehotnie, sa v inom štáte vezmú, no ich príbeh tým nekončí. Práve naopak, musia o svoje právo byť spolu bojovať až pred súdom.

Veľký Gatsby

Môžeš mať všetky peniaze sveta, uznanie a cítiť sa ako kráľ, no lásku si za nič nekúpiš. To je prípad Jaya Gatsbyho, ktorý je zamilovaný do vydatej ženy. Daisy pred niekoľkými rokmi sám stratil, no stále dúfa, že sa k nemu raz vráti. Ona je však zadaná a v časoch, kedy sa tento príbeh odohráva, má pred sebou veľkú dilemu. Opustiť istotu alebo sa poddať citom toho, ktorý ju už raz sklamal?

Zničení láskou

Ak si chceš „skočiť“ do inej krajiny, potom by ťa mohlo zaujať Francúzsko. Tentokrát to ale nebude romantika pod Eiffelovkou, ale miesto, ktoré je snáď jej opakom – väznica. Tu sa totiž objavia city medzi samotným riaditeľom ženského zariadenia a jednou z odsúdených. On má rodinu a usporiadaný život, no mladej dievčine nedokáže odolať. Kvôli zakázanej láske tak môže prísť o všetko.

Rómeo a Júlia

Klasika všetkých klasík. Dvaja mladí ľudia, ktorí pochádzajú z rodín, ktoré sa nenávidia, sa do seba zamilujú. Chcú spraviť všetko pre to, aby mohli byť spolu, no žili v ešte horších časoch, než bola vyššie spomenutá Virginia. Tajný sobáš, vyhnanstvo a tragický osud, ktorý ich navždy spojí. Nie tak, ako by si však želali.

Zamilovaný Shakespeare

Pri Shakespearovi ešte ostaneme, pretože tento film je akoby voľnou adaptáciou hry Rómeo a Júlia. Tu je však Rómehom samotný spisovateľ, ktorý hľadá inšpiráciu pre svoju novú hru. Spozná a zamiluje si Lady Violu, ktorá je však spoločensky úplne inde. V tomto filme však môžeš očakávať aj veľa zábavy, nie len smútku, ako pri iných tipoch o zakázanej láske.

Ona

Z ďalekej histórie poďme do budúcnosti. Theodore je síce pre mnohých čudák, no je to citlivý chlap, ktorý má po rozchode zlomené srdce. Život mu zmení umelá inteligencia, ktorá má pôsobiť ako intuitívna bytosť. Samantha, jeho nová virtuálna asistentka, je až prekvapivo milá a vtipná. Lenže, čo s láskou s niekým, kto naozaj neexistuje?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife