Všimla si si, ako dokáže ročné obdobie zmeniť celkovú atmosféru mesta? Akoby sa počas roka úplne menilo. A jeseň vdýchne každému akýsi pokoj a tajomno. Ulice sa zdajú pokojnejšie, teplé farby všade naokolo pôsobia ako v romantickom sne. Máš chuť len tak sedieť a pozorovať, čo sa okolo teba na ulici deje.

Ak sa chystáš v tomto období na výlet po Európe, potom tu máme pre teba 7 tipov na mestá, ktoré sú práve na jeseň absolútne čarovné.

Valletta

Hlavné mesto Malty je síce maličké, no o to krajšie. Je plné úzkych uličiek, ktoré tvoria historické domy a na každom kroku môžeš pozorovať krásne zákutia, ktoré vedú až k vode. Kaviarničky, reštaurácie a omnoho menej turistov ako v lete.

Amsterdam

Amsterdam svojou kamennou a tehlovou architektúrou pôsobí počas celého roka tak, akoby len čakal na to, kým príde jeseň a ukáže sa v plnej kráse. Fasády domov a chodníčky krásne ladia s oranžovo-červenými stromami.

Berlín

Nemecký Berlín buď miluješ alebo nenávidíš. Je to mesto, ktorému sa pochmúrnejšia atmosféra nedá odoprieť, na každom kroku tam cítiš závan minulosti, ktorý je v chladnejších mesiacoch o čosi umocnenejší.

Praha

Vedela si o tom, že Praha je najkrajšie mesto sveta? Keď sa v ňom pominú davy letných turistov, toto nádherné mesto trošku povolí z tempa a prechádzky počas jesene si tu užiješ ako nikde inde. Kombinácia teplých farieb a výhľadov na historické mesto je dokonalá.

Kodaň

Dánsko je počas celého roka tak trochu pochmúrne, no jeseň mu dodá oveľa lepšiu farbu. Najmä, ak navštíviš farebné domčeky v prístave Nyhavn. Ver, že neoľutuješ.

Londýn

Aj Londýn parí k mestám, ktoré ľudia vnímajú veľmi zmiešane. Aspoňže, keď ho navštíviš na jeseň, nemôžeš sa sťažovať na počasie, pretože budeš mať pocit, že to presne tak, ako má byť. Celý jeho vibe je v tomto období azda najlepší.

Benátky

Čo tak Taliansko v čase, keď sa končí hlavná sezóna? Ver tomu, že v období od septembra do októbra má oveľa romantickejší charakter, ako to býva počas leta. Aj tu sa všetko trocha spomalí a jesenné slnko dodá farebným budovám iný šmrnc.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.